Wielotematyczne

Biżuteria łazienki – armatura

Łazienka jest pomieszczeniem, które jest statystycznie najrzadziej aranżowanym pomieszczeniem. W momencie, gdy chcemy wszystko zmienić najczęściej musimy się liczyć ze sporymi wydatkami a także i z ogromem pracy. Dlatego tak ważne jest to by każdy element wyposażenia był wybierany z należytą starannością. Te elementy wyposażenia mają w końcu służyć nam jak najdłużej i być przy tym bezawaryjne. Jednymi z ważniejszych elementów jest armatura łazienkowa. Dobrze dobrana będzie stanowiła nie tylko funkcjonalna i praktyczna, ale także i będzie dekoracją pomieszczenia w jakim się znajdzie.

Baterie do łazienki, jakie wybrać?

Na rynku jest dziś ogromny wybór baterii do łazienki. Zazwyczaj w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad czym, czy lepszym rozwiązaniem będzie wanna a może kabina prysznicowa. Istotną rolę odgrywają płytki. Baterie łazienkowe zdają się być dla nas niezbyt znaczącym elementem wyposażenia. A to jednak one są użytkowanie codziennie nawet kilkadziesiąt razy. Podejmując decyzję o zakupie nieopłacalne jest kupowanie baterii w przypadkowych miejscach. Zawsze warto jest postawić na zakup baterii do łazienki od sprawdzonych i polecanych producentów. Mamy wtedy nie tylko pewność, że dany produkt jest wykonany z wysokojakościowych materiałów, ale i z dbałością o każdy detal wykończenia. W razie jakiejś awarii można też bez problemu otrzymać części zamienne.

Wybierając baterie do łazienki należy zwrócić uwagę na to, czy wyposażone zostały w ceramiczne elementy – głowicę. To ona jest gwarantem długiej i bezawaryjnej pracy. Dobra bateria powinna być wykonana z mosiądzu. Dobrze jeśli jej powierzchnia ze względu na np. specjalną powierzchnię będzie bezproblemowa podczas czyszczenia. Bateria, z której będziemy zadowoleni to przede wszystkim taka, która nie tylko wygląda estetycznie, ale także pozwala nam podczas zwykłego użytkowania zmniejszyć zużycie wody i żyć ekologicznie!

 

Baterie oszczędzające wodę

Współczesne baterie mogą pełnić wiele funkcji, a także być wyposażone w dodatkowe funkcję, dzięki którym możliwe jest oszczędzanie wody podczas normalnego, codziennego użytkowania. Najczęściej stosowane są perlatory, czyli aeratory. Są to urządzenie, które najczęściej znajdują się na końcu wylewki. Ich zadaniem jest mieszanie wypływającej wody z powietrzem. Wypływająca woda ma dużo większą objętość, a jednocześnie jest miękka i miła podczas kontaktu ze skórą. Baterie mogą mieć też różnego typu ograniczniki przepływy wody gorącej lub też posiadać termostaty. Urządzenie to nie tylko pozwala na zmniejszenie zużycia wody, ale także jest bezpieczne. Jest to szczególnie istotne, gdy z łazienki korzystają małe dzieci lub osoby starsze. Termostat ma z góry ustawiona temperaturę, która jest najbardziej optymalna. Biorąc prysznic, nie musimy więc poświęcać czasu ani marnować wody na ustawienie temperatury jej i strumienia. Praktycznie od razu po uruchomieniu z wylewki wypływa woda jaka jest dla nas najbardziej odpowiednią. To zabezpieczenie sprawia, że korzystające z natrysku dzieci, samodzielnie nie ustawią zbyt gorącej wody.

Zmniejszanie zużycia wody jest nie tylko dodatkową funkcją, ale i współcześnie jest wręcz wymogiem. Baterie, które są wyposażone w wymienione powyżej urządzenia przyczynią się nie tylko do tego, że nasze rachunki będą niższe. Jest to także podejście proekologiczne.

 

Armatura prysznicowa- co powinna mieć?

Oczywiście w pierwszej kolejności wybierając baterie natryskowe, będziemy zwracać uwagę na to jak wyglądają. Tym urządzeniom trzeba się jednak przyjrzeć nieco bliżej. Armatura prysznicowa jest bowiem tak samo ważna jak sama kabina z brodzikiem. I to ona w dużej mierze będzie odpowiedzialna za komfort naszej kąpieli. Słuchawki, deszczownice powinny zawierać specjalne gumowe wypustki, na których nie osadza się osad z kamienia a wszystkie inne zanieczyszczenia są niezwykle proste do wyczyszczenia. Powierzchnię wystarczy najczęściej przetrzeć ściereczką by pozostała czysta. Dobrym rozwiązaniem są też słuchawki natryskowe, które posiadają kilka rodzajów natrysku. To dzięki temu w zależności od chociażby nastroju możemy cieszyć się takim rodzajem natrysku, na jaki mamy tylko ochotę. Jest to ważne, jeśli z łazienki korzysta kilkoro domowników. Każdy może bowiem korzystać z takiego rodzaju natrysku, który preferuje.

Jednym z lepszych rozwiązań jest zakupienie paneli prysznicowych. Panel na ogol wykonany jest z tworzywa sztucznego, rzadziej zdarza się by był on zrobiony z drewna czy stali nierdzewnej. Na jego powierzchni znajduje się słuchawka, deszczownica, wszelkiego rodzaju regulatory oraz dysze masujące. Jedną z większych zalet panelu, jest jego łatwy montaż. Najczęściej wystarczy bowiem przykręcić go do ściany i podłączyć do instalacji wodnej. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się w praktycznie każdej kabinie prysznicowej nie tylko komfortową kąpielą, ale także możliwością skorzystania z właściwości hydromasażu. Taki masaż wodny jest nie tylko niezwykle przyjemny i relaksujący to także ma pozytywne działanie na nasze zdrowie. Zaleta paneli prysznicowych jest też ich estetyczny wygląd. Będą idealnym dopełnieniem łazienek nowoczesnych, oraz takich, w których ważna jest ergonomia i estetyka.

 

Baterie natynkowe czy podtynkowo?

W nowocześnie zaaranżowanej łazience najczęściej wybierana jest armatura, która jest montowana podtynkowo. Rozwiązanie to sprawia, że całość wygląda nie tylko estetycznie, ale także i dyskretnie. Istotną zaletą jest także to, że elementów zewnętrznych jest dużo mniej i tym samym czyszczenie powierzchni nie jest kłopotliwe. Wadą takiego montażu jest fakt, że w momencie awarii, naprawa nie jest już taka prosta i najczęściej związana jest z kuciem.

Podejmując decyzję o zakupie armatury łazienkowej warto zastanowić się nad nim dłużej. Są to bowiem urządzenia, które są niezwykle często użytkowana. Nie warto podczas podejmowania decyzji kierować się tylko względami wizualnymi. Opłacalne jest wybranie baterii łazienkowych od sprawdzonych i polecanych producentów, najlepiej tych z górnej półki.

Możliwość komentowania Biżuteria łazienki – armatura została wyłączona