ustka wydmy
Wielotematyczne

Ciekawe miejsca w Ustce

Ustka leży w północnej Polsce. Jest malowniczym, nadmorskim miastem województwa pomorskiego. Tutaj ujście swoje ma rzeka Słupia. Ustka położona jest na Wybrzeżu Słowińskim. Lokalizacja miasta powoduje, że rozwija się tu turystyka. Na terenie miasta znajdują się dwa morskie kąpieliska strzeżone w okresie letnim przez ratowników. Wspaniałe okolice i duża liczba atrakcji są powodem, dla którego warto wybrać właśnie tę miejscowość na wakacyjny wyjazd.

Co zatem warto zobaczyć w Ustce?

Ciekawym miejscem jest Muzeum Ziemi Usteckiej. Prowadzi je Towarzystwo Przyjaciół Ustki, które powstało w 1993 roku. W 1996 roku rozpoczęto budowę gmachu muzeum. Miał on wyglądać jak replika XVIII wiecznego domu o ryglowej konstrukcji. Placówkę otwarto w 2000 roku. Wystawa stała, która jest prezentowana w muzeum dotyczy historii Ustki. Można zobaczyć tam między innymi dawne fotografie lub przedmioty użytku codziennego.

ustka stare miasto

Znajdują się tam również zabytki techniki. Część wystawy dotyczy także nieistniejącej Stoczni „Ustka”. W muzeum organizowane są również ekspozycje czasowe. Będąc w Ustce warto wybrać się na spacer nadmorską promenadą. Jest to długi ciąg spacerowy, liczący około kilometra. Ciągnie się wzdłuż wschodniej plaży. Został wybudowany w 1875 roku na wydmach. Trakt rozpoczyna się od latarni morskiej. Wzdłuż promenady znajduje się sporo sklepików i barów. Można wypić kawę, zjeść obiad lub kupić pamiątkę. Spacerując promenadą można zobaczyć morze. Znajduje się tam również pomnik Ireny Kwiatkowskiej, która często spędzała wakacje w Ustce.

Doskonałym miejscem do spacerów jest port w Ustce. Powstał przy ujściu rzeki Słupi. Port był sercem rybackiej wsi. Obecnie obsługuje głównie statki rybackie, turystyczne oraz jednostki sportowe. Istnieje możliwość udziału w rejsie statkiem. W okresie letnim można przepłynąć na duńską wyspę Bornholm. Doskonałą atrakcją portu są mola. Swój kształt uzyskały na przełomie XIX i XX wieku. Warto zatem wybrać się tu na spacer.

W Ustce istnieje baza noclegowa, która spełni wymagania nawet najbardziej wymagających turystów. W tej nadmorskiej miejscowości znaleźć można tanie i komfortowe noclegi. Ustka ma w swej ofercie różnorodne ośrodki wypoczynkowe. Znajdują się tu domki letniskowe, apartamenty, hotele, sanatoria oraz wiele innych. Ustka jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje. Zarówno dzieci, jak i dorośli spędzą tu niezapomniane chwile.

Możliwość komentowania Ciekawe miejsca w Ustce została wyłączona