Wielotematyczne

Darmowe gry multiplayer przez internet

Multiplayer to inaczej gra wieloosobowa. Takim samym mianem określa się sposób grania pozwalający wielu graczom na uczestnictwo w odbywającej się w tym samym czasie rozgrywce. Darmowe gry przez Internet mają rozmaitą postać. Wiele z nich polega na rywalizacji inne znowu pozwalają graczom, grać niezależnie od siebie na przykład biorąc udział w wyścigach. Nadto mogą oni ze sobą współpracować a także spotykane są tryby mieszane, gdzie rywalizacja łączy się ze współpracą. Wtedy gra jest drużynowa.

Obecnie w sieci dostępnych jest mnóstwo rozmaitych gier multiplayer. Jest to rozrywka pozwalająca prowadzić grę na wielu niezależnych urządzeniach podłączonych do Internetu. Na każdego gracza przypada jedno, czyli komputer i monitor, na którym jednocześnie wszyscy uczestnicy widzą ten sam obraz. Do gier dających możliwość grania w trybie wieloosobowym należą przede wszystkim gry typu FPP, do których zaliczane są Call of Duty, Quake, Unreal Tournament, Counter-Strike, Call of Juarez, TPP czyli Uncharted, Neverwinter Nights oraz RTS a wśród tych, najbardziej popularne są Warcraft i StarCraft.

Możliwości wyboru jest sporo, jeśli chodzi o całkowicie darmowy dostęp do gier multiplayer. Tak miłośnicy strzelanek jak i osoby lubujące się w grach strategicznych znajdą coś dla siebie. Największą zaletą tego rodzaju gier, jest to, że za każdym razem odbywa się rozgrywkę w innym gronie osób. Dodatkowo można wybrać różne sposoby gry to znaczy tryb drużynowy, „każdy na każdego”, kooperacji, gdzie współpracuje dwóch lub więcej graczy, którzy dążą do wypełnienia jednego zadania oraz potyczki.

Ta ostatnia metoda gry wykorzystywana jest w grach strategicznych, rozbudowanych, w które można grać przez wiele dni. Są to najczęściej bitwy pomiędzy dwoma graczami lub grupą grających, gdzie wygrywa osoba lub drużyna, pokonująca innych. Wiele darmowych gier multiplayer wymaga jedynie założenia konta na danym serwerze a następnie każdorazowego logowania się w grze, zupełnie za darmo. W taki sposób jednocześnie gra wiele osób przez Internet, w różne gry.

Możliwość komentowania Darmowe gry multiplayer przez internet została wyłączona