dodatki śłubne
Wielotematyczne

Dodatki i akcesoria ślubne

Już na kilka miesięcy przed ślubem warto wybrać kolor przewodni imprezy. Będzie on obecny zarówno na zaproszeniach, winietkach, jak i w wystroju sali oraz kościoła. Dobrze, aby współgrała z nim również wiązanka ślubna. Dzięki detalom możemy sprawić, aby nasze przyjecie na długo pozostało w pamięci wszystkich weselników.

ślub

Zaproszenia

Dobrze zamówić je mniej więcej na pół roku przed ślubem. Dlatego też już wtedy trzeba wiedzieć jaki kolor przewodni będzie ubarwiał nasz ślub. Ci, którym ciężko się zdecydować mogą wybrać zaproszenia w kolorze sukni ślubnej np. białe albo ecru. Jednakże ciekawe są połączenia intensywnych kolorów z jasnymi zaproszeniami. W sklepach można znaleźć np. białe zaproszenia z czerwonymi, fioletowymi, niebieskimi, pomarańczowymi wstążkami, a wariacji kolorystycznych jest znacznie więcej. Dzięki małemu akcentowi goście zaproszeni na ślub będą wiedzieć, czego się spodziewać i w jakich barwach będzie całe przyjęcie.

Winietki

Te małe karteczki wskazujące, gdzie powinniśmy usiąść są bardzo pomocne. Dzięki nim unikami chaosu i „przepychanek” przy stole. Niestety wiele par twierdzi, że bardzo ciężko jest stworzyć mapę usadzenia gości. Mimo tego warto poświęcić na to trochę czasu i w dniu wesela mieć już o jedno zmartwienie mniej. Winietki powinny komponować się z zaproszeniami. Coraz więcej producentów oferuje zestawy zawierające zaproszenia, winietki oraz zawieszki na alkohol. Jest to dobre rozwiązanie, które skraca czas poszukiwania tego rodzaju ozdób. Kolor winietek powinien współgrać z wystrojem sali weselnej.

Wiązanka ślubna

Bukiety ślubne robione są w tym samym dniu, co zaślubimy. W związku z tym w zasadzie jeszcze na parę dni przed ślubem możemy zmienić zdanie, co do kompozycji i jej kolorów. Mimo tego dobrze mieć sprecyzowane oczekiwania już znacznie wcześniej. Nie zawsze decyzje podejmowane na gorąco są trafne. Dopasujmy bukiet do stylu uroczystości oraz do wybranej sukni ślubnej. Kolorystyka bukietu powinna pasować zarówno do urody panny młodej, jak i do pozostałych dodatków. Różnego rodzaju wiązanki ślubne można zamówić internetowym butiku florystycznym Amarant.

Kwiaty do kościała i na salę

Kompozycje kwiatowe, które znajdą się w kościele i którymi przyozdobiona zostanie sala weselna powinny ze sobą korespondować. Dobrym rozwiązaniem jest uwzględnienie w nich barw przewodnich oraz rodzaju kwiatów zawartych w bukiecie ślubnym. Dobrze skomponowane wiązanki będą eleganckim uzupełnieniem wystroju sali.

Przystrojenie samochodu

Zwyczajowo samochód, którym para młoda pojedzie do ślubu również jest ozdabiany kwiatami. W ostatnim czasie odchodzi się od sztucznych ozdób na korzyść żywych roślin. Są one bardziej eleganckie i można z nich tworzyć piękne kompozycje. Pamiętajmy, że kwiaty, którymi zostanie przystrojony samochód powinny współgrać z pozostałymi kompozycjami kwiatowymi wykorzystanymi podczas dekorowania sali i kościoła. W tym celu dobrze jest zatrudnić profesjonalną firmę, która zadba o każdy szczegół, a my nie będziemy musieli się zastanawiać co i jak ze sobą połączyć.

Możliwość komentowania Dodatki i akcesoria ślubne została wyłączona