Wielotematyczne

Fajne propozycje nazw klanów w grach online

Klany gier komputerowych wzięły swój początek od gier fabularnych. Obecnie są to grupy zrzeszające osoby grające w poszczególne gry multiplayer w sieci. Klany mają swoje loga jak tez nazwy wyróżniające je pośród wielu innych grup osób zainteresowanych gier komputerowych jak i spośród innych klanów zgromadzonych by grać w jedną i tę samą grę. Sama nazwa ma ogromne znaczenie.

Członkowie klanów manifestują swoją przynależność poprzez tak zwane tagi. Te z kolei mogą być skrótem od pełnej nazwy klanu lub też znakiem słowno-graficznym nawiązującym do niej. Tag każdy z graczy umieszcza przed lub za własnym nickiem. W ten sposób od razu wiadomo, do jakiego klanu przynależy. W chwili obecnej, kiedy powstało już tak wiele klanów trudno wybrać oryginalne miano dla nowo powstającego. Jednakże pomysłów nie musi brakować. Warto zastanowić się poważnie nad wyborem nazwy, ponieważ ta będzie sygnować grupę graczy przez dłuższy czas. Może ona nawiązywać do imienia założyciela lub też być całkowicie niezwiązaną z jego osobą. Najszybciej z nazwami funkcjonujących klanów można zapoznać się przeglądając rankingi klanów gier komputerowych.

Każda z nich jest zarezerwowana dla konkretnej gildii. Toteż jej wybór nie jest łatwą kwestią tak z punktu widzenia oryginalności, jak i możliwości jej wykorzystania. Najczęściej zabrania się w tworzeniu nazewnictwa klanu używania wulgaryzmów i zwrotów rasistowskich, jak też obrażających uczucia religijne. Nazwa klanu i wybrany dla oznaczenia jej członków tag zostaną zastrzeżone. Nowo powstające klany, chcą się nazywać nietypowo, to swego rodzaju wyróżnik no a śmieszna nazwa pozwoli być klanem jakiego nikt dotąd jeszcze nie stworzył

Proponuje się wiele zabawnych określeń jak Cicho Jaśni, Goździki Zachodzącego Słońca, Indyki Rządne Krwi itp. Na pierwszy rzut oka nazwy te są komiczne, ale po dłuższym zastanowieniu można dojść do wniosku, że z pewnością są niepowtarzalne. Niektórzy inspirują się nazwami zespołów hip-hopowych inni, tworzą określenia zupełnie nie powiązane z funkcjonującymi w jakiejkolwiek branży nazwami.

Możliwość komentowania Fajne propozycje nazw klanów w grach online została wyłączona