Wielotematyczne

Fototapety wracają do łask

Papierowe widoki palm oraz zachodów słońca nad wodospadem, które tak często widniały na ścianach naszych mieszkań i domów w latach dziewięćdziesiątych odeszły już w zapomnienie. Jednak obecnie moda na fototapety wraca. Dzieje się tak zapewne dlatego, że projektanci wnętrz patrzą na tapety zupełnie innym wzrokiem, a z pomocą przychodzi im także technika.

Obecnie nie musimy już kupować zwykłych, nietrwałych papierowych tapet. Do wyboru mamy bowiem produkty o dużo większej trwałość oraz dużo lepszej jakości obrazu. Ponadto do fototapety możemy wykorzystać swoje autorskie zdjęcia i zamówić ją w kilka minut przez internet.

Najtańszym rodzajem fototapet są mocowane specjalnym klejem tapety lateksowe. Różnią się one od papierowym przede wszystkim trwałością. Lateks łatwo można zmyć, nie niszcząc przy tym nadruku. Poza tym, jeśli przez przypadek nałożymy w którymś miejscu za dużo kleju na ścianę, nie powstaną nieestetyczne plamy, ponieważ lateks nie przepuszcza kleju.

Łatwiej i bez dodatkowych akcesoriów jest przymocować tapety samoprzylepne. Są one droższe od lateksowych, ale bardziej funkcjonalne. Możemy wykorzystać je do odnowienia nie tylko wnętrza domu czy mieszkania, ale także do oklejenia mebli.

Również mocowana na kleju, ale grubsza oraz o wiele trwalsza niż papierowa, a nawet lateksowa, jest fototapeta winylowa. Za jej pomocą możemy przykryć czy wyrównać drobne nierówności na powierzchni ścian lub sufitów. Nadaje się ona do łazienki lub kuchni, gdyż jest odporna na wodę i bezpiecznie można ją wycierać oraz myć. Nie powoduje także skraplania się wody na ścianach, gdyż przepuszcza parę wodną.

Prawdziwym hitem są fototapety nazywane PIXERStick, czyli nieco dłużej, ale bardziej po polsku, tapety wielokrotnego użytku. Są one bardzo proste w nakładaniu, gdyż są samoprzylepne, a materiał, z jakiego zostały wykonane, pozwala na wielokrotne poprawki podczas przyklejania, bez żadnego uszczerbku na jakości zarówno dla tapety, jak i ściany. Takie tapety można przenosić z pokoju do pokoju.

Oferty firm są bardzo szerokie, wystarczy tylko wybrać te, które są najlepsze na rynku i rozpocząć małe, ale jakże znaczące zmiany w swoim mieszkaniu.

Możliwość komentowania Fototapety wracają do łask została wyłączona