Technologie

Funkcjonalna automatyka do bram garażowych

Automatyczne bramy garażowe znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, magazynach, zakładach przemysłowych oraz w wielu innych budynkach. W przypadku takiego rozwiązania bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniej automatyki, czyli wszystkich urządzeń, które będą odpowiadały za sprawne i bezpieczne działanie bramy.

Automatyka do bram garażowych przeznaczonych do domów jednorodzinnych powinna charakteryzować się dużym bezpieczeństwem. W tym celu stosuje się różne mechanizmy, oparte przede wszystkim na fotokomórkach, które chronią przed niebezpiecznymi sytuacjami. Dodatkowo warto postawić na rozwiązanie, które będzie charakteryzowało się płynną i cichą pracą. Cicha automatyka będzie miała znaczenie głównie w przypadku garażów znajdujących się w bryle domu.

Szczególnie duże wymagania dotyczące jakości musi spełniać automatyka do bram przemysłowych. W przypadku tego typu urządzeń znaczenie ma nie tylko bezawaryjna praca, ale także duża wydajność. Takie bramy zazwyczaj są eksploatowane w bardzo intensywny sposób, dlatego automatyka musi mieć odpowiednie parametry. Dodatkowo bramy przemysłowe mają często inne wymiary oraz większy ciężar, dlatego konieczne jest zastosowanie urządzeń o odpowiedniej mocy.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór automatyki do bram garażowych, która została zaprojektowana z myślą o bardzo różnych zastosowaniach. W przypadku problemów z wybraniem optymalnego rozwiązania, warto skorzystać z pomocy eksperta, co zapewni sprawne i bezpieczne działanie bramy.

Przydatne akcesoria do bram automatycznych

Do bram automatycznych można dokupić szereg różnych akcesoriów, które sprawią, że ich użytkowanie stanie się bardziej komfortowe i bezpieczne. Warto zastanowić się nad zakupem takich urządzeń w przypadku prywatnych posesji, a także bram przemysłowych.

Automatyka do bram obejmuje między innymi fotokomórki, które mają duże znaczenie przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Sam napęd, nawet jeśli zostanie idealnie dobrany, nie zapewni całkowitego bezpieczeństwa. Aby ograniczyć ryzyko niebezpiecznych sytuacji do minimum, należy zainwestować w dobre fotokomórki. Ich działanie polega na wykrywaniu wszystkich przeszkód, które znajdują się na drodze zamykającej się bramy i błyskawicznie zatrzymują jej działanie. Każdy zestaw automatyki powinien zawierać odpowiednie fotokomórki, jednak w przypadku niektórych bram, na przykład skrzydłowych bram wjazdowych, trzeba brać pod uwagę zamontowanie dodatkowej pary tych urządzeń.

Automatyka do bram może zostać również uzupełniona o lampy, jako dodatkowy sposób na podniesienie poziomu bezpieczeństwa. W chwili, gdy brama rozpoczyna pracę, lampa zaczyna migotać, co daje sygnał ruchu. Takie rozwiązanie jest również bardzo przydatne w przypadku bram skrzydłowych.

Wśród dodatkowych akcesoriów do bram można znaleźć nie tylko urządzania służące do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa. Dostępne są również np. praktyczne akumulatory, które zapewnią działanie siłownika także w przypadku dłuższych przerw w dostawie prądu oraz inne praktyczne rozwiązania.

Możliwość komentowania Funkcjonalna automatyka do bram garażowych została wyłączona