suknia ślubna
Wielotematyczne

Jak dobrać dodatki do sukni ślubnej?

Strój panny młodej to główny punkt programu każdego wesela. I nic dziwnego – jest on przecież rodem z najwspanialszej bajki. Śnieżna biel, ogrom tiulu i koronki – która z nas o tym nie marzy?

Pamiętaj jednak, że nie tylko suknia ślubna jest odpowiedzialna za ten cudowny efekt. Ważne są także dodatki. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – źle dobrane mogą zrujnować całą kreację. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci temu zapobiec.

Zacznij od butów. Wiele kobiet zostawia ich zakup na sam koniec. Nie idź ich śladami. Buty są bowiem niebywale ważne. I nie chodzi tu tylko o wygodę, ale także o końcowy efekt ślubnej kreacji. Suknia powinna być dobierana do butów, a nie na odwrót. Pamiętaj – wysokość obcasa będzie miała wpływ na to w jakiej odległości od podłoża znajdzie się brzeg materiału. W przypadku długich kreacji odległość ta nie może przekraczać dwóch centymetrów. Ważny jest też kolor butów. Dawniej obowiązkowa była biel. Dziś panuje większa dowolność. Istotne jest jednak to, aby ich odcień był dopasowany do reszty dodatków.

suknia

Następnie przejdź do kwiatów. Wiązanka ślubna jest czołową ozdobą sukni panny młodej. Powinna więc być do niej idealnie dopasowana. Podstawowa zasada prawi, iż z kreacjami obficie zdobionymi najlepiej współgrają proste bukiety. W ich przypadku zwykły pęk róż lub tulipanów będzie słuszną decyzją. Natomiast do tych sukien, których krój jest spokojny warto dobrać bardziej nietypowe wiązanki. Należy także zwrócić uwagę na kształt bukietu – powinien on odpowiadać budowie panny młodej.

Kolor kwiatów natomiast dobieramy głównie do włosów. Dla blondynek o jasnej karnacji idealne będą kwiaty pastelowe z mocnym akcentem. Brunetki o ciemnej cerze powinny postać raczej na kolory żywe. Natomiast panny rudowłose cudownie wyglądać będą z bukietem w ciepłym barwach. Pamiętaj także, że kwiaty idealnie nadają się do ozdoby włosów lub nadgarstków. Ich typ i barwę wyznacza wiązanka ślubna.

Możliwość komentowania Jak dobrać dodatki do sukni ślubnej? została wyłączona