Finanse

Jak działają samochodowe kredyty pozabankowe pod zastaw?

Nie każdy jest w stanie uzyskać kredyt bankowy na samochód. Chociaż banki zapewniają atrakcyjne warunki, przy tym także niskie oprocentowanie, to trzeba jednak pamiętać o tym, że nie dla każdego takie oferty są dostępne. Alternatywą jest kredyt na samochód bez BIK pod zastaw. Jak można go uzyskać?

 

Pod zastaw – czy to się opłaca?

Gdy ruchomość jest przekazana pod zastaw, wtedy w przypadku jakichkolwiek problemów związanych ze spłatą może być ona odebrana przez kredytodawcę na poczet długu. Wobec tego jeżeli samochód będzie przedmiotem zastawu, wówczas gdy raty nie będą spłacane regularnie, można go stracić. To spore ryzyko, zwłaszcza dla osób, które często mają problemy finansowe czy też nie mają regularnych przychodów.

Warto sprawdzić standardowe oferty, ponieważ obecnie oprocentowanie kredytów samochodowych w bankach jest zachęcające.

Gdy jednak o kredytach bankowych ze względu na niską zdolność kredytową czy też negatywne wpisy w BIK można zapomnieć, pozostają tylko oferty pozabankowe.

Forma zabezpieczenia kredytu

W przypadku kredytów pozabankowych ważne jest przedstawienie odpowiedniego zabezpieczenia. W bankach często jest to samochód, który chce się zakupić, natomiast trzeba pamiętać o tym, że dla ofert parabanków sprawa wygląda nieco inaczej.

Jeżeli do samochód ma być zabezpieczeniem kredytu, wtedy nie stanowi on na ogół całości potrzebnej w tym celu sumy. Pozabankowe kredyty pod zastaw udzielane są zwykle na około 50% wartości ruchomości czy też nieruchomości.

Przed podpisaniem umowy kredytowej na samochód warto dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Trzeba pamiętać o tym, że nieraz w umowie zawarte są zapisy niezbyt korzystne dla kredytobiorcy, wobec tego trzeba sprawdzić, czy zawarcie umowy kredytowej nie wiązało się z niebezpieczeństwem.

Podsumowując, niektóre firmy pozabankowe udzielają kredytów samochodowych pod zastaw. Są doskonałą alternatywą dla tych osób, które chcą zakupić droższy pojazd, a przy tym jednocześnie nie mogą uzyskać kredytu bankowego.

Możliwość komentowania Jak działają samochodowe kredyty pozabankowe pod zastaw? została wyłączona