łazienka retro
Dom i ogród

Jak zaaranżować łazienkę w stylu retro?

Łazienki retro charakteryzują się wykorzystaniem różnych elementów wystroju, które ściśle przypominają style z przeszłości. Niektóre popularne przykłady łazienek retro to te zaprojektowane z zabytkową armaturą lub zestawami łazienkowymi, które wyglądają jakby wyszły prosto z czasów wiktoriańskich.

Łazienka retro jest stylem projektowania, który wykorzystuje nowoczesne lub zabytkowe kształty i style, aby stworzyć środowisko, które wygląda jak z przeszłości.

Pierwszym tego przykładem był rok 1894, kiedy to firma American Standard Company wprowadziła na rynek nową linię toalet z białymi porcelanowymi miskami i mosiężną armaturą. Toalety te zostały zaprojektowane tak, aby ludzie czuli się jak w epoce wiktoriańskiej.

Termin „retro” jest często używany do opisania stylu dekoracyjnego z tego okresu, jak również wszystkiego, co pochodzi z lat 50-tych i późniejszych.

Łazienka w stylu retro zapewni Ci poczucie nostalgii. Możesz cieszyć się unikalnym stylem i wzornictwem ery retro w swojej łazience. Istnieje wiele sposobów, aby Twoja łazienka wyglądała jak z lat 70-tych, w tym przy użyciu staromodnych płytek, oświetlenia i mebli. Jeśli będziesz kreatywny w swoim projekcie, to cały proces powinien być całkiem przyjemny!

Więcej pomysłów na aranżacje w stylu retro znajdziesz na blogu wnętrzarskim bandvan.pl

Styl retro jest jednym z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz

Trend ten był popularny w latach 20-tych i 30-tych XX wieku, ale w ostatnich latach pojawił się ponownie z nowoczesnym twistem. Łazienki w stylu retro są zazwyczaj postrzegane jako bardziej kobiece niż ich nowoczesne odpowiedniki.

Staromodna łazienka jest zazwyczaj bardzo mała, kwadratowy pokój z bladymi zielonymi płytkami na podłodze i białymi płytkami na ścianach. Toaleta jest w rogu pokoju blisko okna. Nad nią znajduje się spłuczka.

Zlew stoi w przeciwległym rogu niż toaleta, a jego umywalka znajduje się wysoko na staromodnym stoliku z kranami, które zawsze kapią.

Możliwość komentowania Jak zaaranżować łazienkę w stylu retro? została wyłączona