Marketing

Jakich błędów przy pozycjonowaniu trzeba unikać?

Jeśli nie chcemy popełniać żadnych błędów najlepiej żebyśmy w ogóle nic nie robili. Gdy już coś robimy musimy wiedzieć, że pewne błędy są kosztowne, dlatego trzeba ich unikać. Między innymi takie kosztowne błędy będą przy pozycjonowaniu strony www, dlatego tutaj musimy być szczególnie uważni. W naszym zestawieniu przedstawimy Wam najczęstsze błędy przy pozycjonowaniu.

marketing seo

  1. Pozycjonowanie najbardziej popularnych słów kluczowych jest bardzo trudne i wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy na temat całego procesu pozycjonowania. Dlatego zdecydowanie lepiej zacząć jest od prostych słów, by pokrótce dowiedzieć się na czym polega pozycjonowanie i czegoś się nauczyć zanim przejdzie się do trudniejszych słów.
  2. Unikajmy przy pozycjonowaniu wszelkiego kopiowania treści z innych serwisów, gdyż takie działanie będzie bardzo źle ocenione przez google i można się narazić na kary ze strony wyszukiwarki.
  3. Domena naszej strony powinna być krótka, tak by potencjalny użytkownik mógł ją szybko zapamiętać. Dlatego powinniśmy uważać, by nie dodawać do domeny na siłę bardzo dużej ilości słów kluczowych. Zdecydowanie lepiej przygotować krótką domenę i w miarę możliwości umieścić tam słowo kluczowe. Jeśli się to uda można liczyć na to, że na to słowo strona będzie się pozycjonować, jednak dodawanie dużej ilości słów kluczowych będzie błędne.
  4. Pozycjonowanie trzeba prowadzić z dużą cierpliwością, gdyż w innym przypadku możemy się narazić na kary ze strony Googla. Nowa strona nie może zbyt szybko zyskiwać linków, gdyż będzie to niestety podejrzane dla wyszukiwarki i w dalszej perspektywie może skutkować problemami.
  5. Przed rozpoczęciem procesu pozycjonowania trzeba bardzo mocno zadbać o optymalizację strony. Jedynie witryna, która będzie dobrze zoptymalizowana w ostatecznym rozrachunku będzie mogła zostać skutecznie wypozycjonowana. Pozycjonowanie bez optymalizacji wcześniejszej nie przyniesie żadnych efektów.
  6. Gdy kupujemy domenę otrzymujemy dwie wersje z dodatkiem www oraz bez. Dlatego możemy korzystać z obu adresów. Dla google będą one jednak dwoma stronami, dlatego trzeba uważać, by nie razić się na kary za duplikowanie treści. Gdyż takie dwie osobne strony może Google potraktować jako duplikowane. Dlatego przygotować należy przekierowanie, które niezależnie od wpisanego adresu będzie prowadzić na wybraną stronę.
  7. Aby skutecznie pozycjonować trzeba zadbać o górę strony co jest kwestią ważniejszą dla Googla. Zdecydowanie większą wagę przywiązuje do tam pojawiającej się treści niż tego co pojawia się na dole w kodzie strony.
Możliwość komentowania Jakich błędów przy pozycjonowaniu trzeba unikać? została wyłączona