Wielotematyczne

Konta bankowe – które wybrać? Zapraszamy na ranking

Konta bankowe są jedną z podstawowych usług które świadczą banki swoim konsumentom. Można wyróżnić konta osobiste oraz firmowe. W nowoczesnych czasach konto bankowe posiada niemal każdy dorosły człowiek.

Na rynku jesteśmy w stanie odkryć dużo ofert przeróżnych banków. Dziś to bank zabiega o konsumenta oraz rywalizuje z konkurencją. Konta bankowe należy selekcjonować ostrożnie. Nie jesteśmy w stanie się kierować uniesieniami. Najpoprawniej popytać bliskich czy taki bądź taki bank posiada atrakcyjną propozycję. Pomóc ma prawo nam również doradca finansowy. Umie dopasować najkorzystniejszą ofertę do naszych indywidualnych możliwości pieniężnych. Konta bankowe są również reklamowane w telewizji lub na bilbordach. Ale z takiej formy przekazu nie dowiemy się wszystkiego.

Banki mają za zadanie namówić konsumenta do otworzenia rachunku. Z kolei my przy doborze konta bankowego powinniśmy cierpliwie przeczytać umowę, którą mamy podpisać. Podpisywanie umowy łączy się w szczególe z akceptacją regulaminu banku i z aktualnym cennikiem opłat oraz prowizji. Skutkiem tego jest to takie ważne. Jeżeli nie wiesz, na jakie konto się zdecydować lub też gdzie takowe założyć – sprawdź domenę ranking. Odnajdziesz tam różnorodne rankingi kont, lokat oraz innych usług dziennego użytku (nie wyłącznie pieniężnych). Bezpłatna pomoc i wiarygodne zestawienia już wyczekują na Ciebie!

Powróćmy jednak do tematyki kont bankowych, jakich jest w rzeczy samej dużo. Żeby pomóc w zdecydowaniu się, jaki rodzaj konta jest nam potrzebny, należałoby zerknąć na zestawienie typów kont.

Typy kont bankowych:

  •            Oszczędnościowe – konta oszczędnościowe mają wielkie oprocentowanie i dają możliwość swobodnego zarządzania pieniędzmi. Tego rodzaju konta bankowe w swojej szerokiej ofercie ma już dużo instytucji bankowych, a kolejne powoli je też wprowadzają.
  •            Osobiste – konta osobiste są ofiarowane dla klientów indywidualnych. Takie konta bankowe gromadzą środki pieniężne i wykonują przeróżnego rodzaju rozliczeń.
  •            Firmowe – Konta firmowe to takie rachunki bankowe, które są zakładane przy inicjowaniu aktywności gospodarczej.
  •            Walutowe – konta walutowe to rachunki bankowe umożliwiające przechowywanie pieniędzy na koncie w obcej walucie. Konta walutowe są oferowane z reguły w czterech walutach: euro, dolarze, franku szwajcarskim i funtach brytyjskich.

•             Młodzieżowe – konta bankowe dla młodzieży są proponowane przez parę instytucji bankowych, jak na przykład mBank, Multibank czy PKO BP. Mając takie konta bankowe masz pieniądze zawsze w zasięgu ręki oraz możesz nimi zarządzać kiedy jedynie Ci się podoba.

Możliwość komentowania Konta bankowe – które wybrać? Zapraszamy na ranking została wyłączona