Uncategorized

Kupowanie nieruchomości w Hiszpanii – opłacalność na przestrzeni lat.

O ofertach kupna nieruchomości w Hiszpanii możemy usłyszeć od wielu lat. Wraz z wejściem Polski to Unii Europejskiej otworzyło się wiele nowych możliwości. Nie tylko podróże stały się znacznie łatwiejsze, ale również sprowadzanie produktów, artykułów użytku domowego, poszukiwanie pracy za granica a także wynajem, sprzedaż i kupno nieruchomości.

Czy opłaca się kupować nieruchomości w Hiszpanii?

Zacznijmy od podstawowej kwestii, czyli ceny. Otóż kwoty żądane za np. apartamenty, wille, domy czy mieszkania w Hiszpanii wcale nie różnią się wiele od cen w Polsce. Wiele zależy od rejonu, w jakim chcemy mieć lokum. Jeśli jest to miejsce mocno turystyczne, to możemy spodziewać się nieco wyższej ceny.

Kolejną kwestią jest przeznaczenie, jakie miałaby nasza nieruchomość. Jeśli planujemy wynajmować nieruchomość turystom przyjeżdżającym na wakacje, wówczas musimy wręcz kupić nieruchomość w odpowiednim miejscu, które jest popularne. Inwestycja z pewnością jednak zwróci się nam z nawiązką. Jeżeli natomiast planujemy mieć naszą nieruchomość z przeznaczeniem na wakacje, lub sporadyczny wynajem, wówczas rejon, w jakim ją kupimy, to już pełna dowolność. Przed zakupem jednak należy dobrze poznać rejony Hiszpanii, aby dokonać odpowiedniego wyboru.

Przy planowaniu zupełnej przeprowadzki, wybór miejsca nowego domu w Hiszpanii będzie z pewnością uzależniony od miejsca pracy. W każdym jednym wypadku warto skonsultować się z osobami, które bardzo dobrze znają Hiszpanie i jej poszczególne rejony. Do takich osób należą z pewnością pracownicy firmy, która zajmuje się sprzedażą i wynajmem nieruchomości w Hiszpanii.

Kto może kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Chciałoby się rzec, że każdy, kto dysponuje konkretną sumą. Jednak w czasie załatwiania formalności mogą zdarzyć się przeszkody dla osób, które mają za sobą sprawy karne w sądzie lub w urzędzie podatkowym. Podobnie jak bank wymaga odpowiednich dokumentów i ocenia wypłacalność kredytobiorcy, podobnie przy procesie kupna nieruchomości w Hiszpanii jest to sprawdzane. Niewielu bowiem kupców dysponuje z góry określoną sumą. Większość zaciąga kredyty, aby móc kupić dom lub apartament, który wynajmowany, pozwala na spłacanie kredytu i wyjście na plus.

Zanim zdecydujemy się na kupno mieszkania w Polsce, które będziemy chcieli wynajmować, warto dokładnie się zastanowić, poszukać informacji i rozważyć, czy kupno tej samej nieruchomości ale w Hiszpanii nie przyniesie nam znacznie większych profitów niż wynajmowanie mieszkania w Polsce. Jeśli inwestować, to mądrze i patrząć daleko w przyszłość. Może przynieść to nam i naszym bliskim wiele korzyści, no i będziemy mieli lokum na fantastyczne wakacje w Hiszpanii przez wiele lat.

Możliwość komentowania Kupowanie nieruchomości w Hiszpanii – opłacalność na przestrzeni lat. została wyłączona