Wielotematyczne

Łazienka dla mężczyzny i dla kobiety

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Jest ona specyficzna, ze względu na to jakie czynności są w niej wykonywane, a także ze względu na to, jakie ma spełniać funkcję. Jest to miejsce, w którym nie tylko się myjemy. To właśnie od łazienki oczekujemy tego, by można było się w niej zrelaksować i odprężyć. Ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale także i estetyka tego miejsca. Każdy inaczej postrzega to miejsce. I ile jest osób tyle może być opinii na temat wystroju łazienki. Bez wątpienia inaczej będą to miejsce widzieli mężczyźni a inaczej kobiety. Każdy bowiem może mieć inne wyobrażenia i potrzeby.

Męska łazienka, czyli jaka?

Wydawać by się mogło, że aranżacja wnętrza dla mężczyzny jest dużo prostsza. Jak się jednak okazuje panowie są dużo bardziej wybredni i ciężej przekonać ich do danego pomysłu. Panowie lubią wszelkiego rodzaju nowości, ale jednak wolą unikać dodatków i zbyt dużej ilości kolorów a także przedmiotów. Idealna dla mężczyzny może okazać się łazienka w stylu nowoczesnym, minimalistycznym lub HI TEH. W takiej łazience powinny znaleźć się meble, w których można będzie schować wszystkie przedmioty potrzebne na co dzień. Jeśli chodzi o kolorystykę to w takich pomieszczeniach dobrze jeśli będą dominowały proste i uniwersalne kolory. Może być to czerń, biel lub szarość w różnych odcieniach. Lustro i umywalka powinna mieć kształt kwadratu bez widocznych zdobień i ram. Ważne w takim pomieszczeniu jest oświetlenie. Dobrze dobrane sprawi, że nawet mała łazienka będzie wyglądała na większą i to właśnie przy dobrym oświetleniu będzie można także precyzyjniej i szybciej się ogolić.

 

Wanna czy kabina do męskiej łazienki?

Decydując o tym czy w męskiej łazience powinna znajdować się wanna czy kabina prysznicowa powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, czy mężczyzna dla którego jest ona aranżowana docenia długie i relaksujące kąpiele, czy też wręcz przeciwnie –woli z łazienki korzystać szybko. Wtedy to praktyczniejsza okaże się kabina natryskowa. Do nowocześnie zaprojektowanego wnętrza z całą pewnością będzie pasowała taka, która posiada niski brodzik lub też wręcz jest jego pozbawiona. Wtedy zamiast brodzika można zastosować odpływ liniowy. Kabiny szczególnie te typu Walk – In sprawdzą się nawet w najmniejszych łazienkach. Spowoduję także, że miejsce to będzie wyglądało na większe. Kabina taka jest przede wszystkim prosta, ale także i wysoce estetyczna. Można z niej skorzystać szybko i sprawnie. Mężczyźni w dzisiejeszych czasach bardzo często prowadzą życie „w biegu” dzięki czemu kabina prysznicowa staję się optymalnym rozwiązaniem pod każdym kątem.

 

Pisuar – czy jest niezbędny?

Pisuary jeszcze do niedawna znajdowały się głównie w toaletach publicznych. Dzisiaj coraz częściej można zauważyć, że wybierane są do prywatnych toalet. Jednak czy jest sens montować takie urządzenie w momencie, gdy łazienka przeznaczona jest tylko dla jednego pana. Wszystko zależy oczywiście od tego ile mamy miejsca, jaka jest zasobność portfela danej osoby oraz czy będzie to urządzenie z którego rzeczywiście będzie się korzystało. Przyjęło się bowiem, że pisuary sprawdzają się wtedy, gdy w danym domu mieszka kilku panów i mają oddzielną toaletę tylko dla siebie. Kupując pisuar należy dopasować jego kształt oraz kolor do miski WC. Powinien być on także zawieszony na takiej samej wysokości. Tylko wtedy całość będzie wyglądała estetycznie.

 

Łazienka kobieca, czyli jaka?

Wielu osobom wydaje się, że łazienka zaprojektowana dla kobiet powinna być w kolorze różowym. Jak się okazuje nic bardziej mylnego i tak naprawdę mały odsetek pań zdecydowałoby się na taką kolorystykę. Najczęstszym kolorem podawanym przez panię w wymarzonej aranżacji jest czerń bądź biel. Te dwa kolory tak samo dobrze wyglądałyby w łazience męskiej, co jest zadziwiające. Panie są jednak bardziej przychylne, aby we wnętrzu znalazły się dodatki, które będą odważne i nadadzą charakter całego wnętrza. Łazienka kobieca powinna być nie tylko estetyczna, ale korzystanie z niej powinno być jak najbardziej komfortowe. Łazienka to swoiste centrum dowodzenia a także prywatna strefa komfortu. Dla wielu kobiet pomieszczenie to jest jednym z ważniejszych w całym mieszkaniu. I to w nim spędzają sporą część wolnego czasu.

 

Wanna czy kabina prysznicowa w damskiej łazience?

W łazience zaprojektowanej dla kobiet, tak naprawdę powinna znaleźć się zarówno wanna jak i kabina prysznicowa. Jednak nie zawsze jest na to miejsca. Dobranie sprzętu zależy od tego czy dana pani woli relaksującą kąpiel czy woli relaksować się pod prysznicem. Uzależnione jest to oczywiście też od ilości miejsca jakie znajduje się w łazience. Wanna w wymarzonej damskiej łazience może być wolnostojąca. Kąpiel w niej jest niezwykle komfortowa i tak naprawdę nie można jej porównać do niczego innego. Taka wanna wolnostojąca jest nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale będzie stanowiła niepodważalny element dekoracyjny. Jeśli chodzi o kabinę prysznicową to dobrze, jeśli będzie posiadała jakieś dodatkowe funkcje. Kabina z hydromasażem będzie idealnym rozwiązaniem. Takie kabiny wcale nie muszą kosztować dużo więcej. A bez wątpienia korzystanie z nich niesie z sobą wiele korzyści. Taki natrysk jest nie tylko przyjemny i relaksujący, ale posiada także właściwości lecznicze.

Bez różnicy czy aranżujemy łazienkę dla mężczyzny czy kobiety powinniśmy kierować się zawsze tym, aby miejsce to było jak najbardziej ergonomiczne i funkcjonalna. Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna i estetyczna. Wybierając dane urządzenia do łazienki, zawsze korzystniej jest wybrać je od sprawdzonych i polecanych producentów. Wtedy możemy skorzystać z opinii osób, które już takie elementy nabyli. Możemy mieć też pewność, że nie będzie problemu z otrzymaniem w razie konieczności części zamiennych do nich. Jeśli nie mamy pomysłu na to jak urządzić łazienkę zmożemy skorzystać z bezpłatnej pomocy projektantów, która jest w ofercie wielu sklepów internetowych a także stacjonarnych z branży łazienkowej.

Możliwość komentowania Łazienka dla mężczyzny i dla kobiety została wyłączona