Wielotematyczne

Łazienka inna niż wszystkie

Łazienka jest specyficznym pomieszczeń w każdym domu. W sumie można powiedzieć, że to właśnie ona jest jednym z ważniejszych, tuż zaraz obok salonu czy kuchni. I to właśnie łazienka jest wizytówką domu. To od niej często zaczynamy aranżację całego mieszkania. Jak ją urządzić, żeby nie była nudna i jednocześnie nawiązywała stylistyką do naszego mieszkania i charakteru, a jednocześnie była estetyczna i nieprzekombinowana.

Współczesna łazienka ma pełnić dużo więcej funkcji niż kiedyś. Dziś ma być to miejsce, w którym nie tylko umyjemy się, ale także a może i przede wszystkim odprężymy się i zrelaksujemy. Jak to zrobić by dodatkowo miejsce to było oryginalne i niesztampowe? Mamy na to kilka pomysłów! Dlatego warto śledzić mój łazienkowy blog aby być na bieąąco z łazienkowymi trendami.

 

Styl retro – połączenie starego z nowym

Współczesne wnętrze nowoczesnej łazienki jest najczęściej uporządkowane a także minimalistyczne. Nie ma w nim miejsca na bibeloty i dodatki. Często niestety aranżacja taka jest po prostu surowa i chłodna w odbiorze. Styl retro jest przeciwieństwem wszystkiego co nowoczesne. Jest on inspirowany dawnymi epokami. Posiada niepowtarzalny charakter i we wnętrzu takim, bez wątpienia można poczuć się wyjątkowo. Stylistyka sprawia, że korzystając z łazienki retro możemy poczuć się jak królowa lub hrabina.

Styl retro charakteryzuje się kilkoma cechami o których nie można zapomnieć podczas aranżacji. Wyróżnia się bogatą ornamentyką, szczególnie armatury łazienkowej. Idealnie do takiej aranżacji będzie pasowała wanna wolnostojąca, na stylizowanych nóżkach. Jednak to chyba baterię są najbardziej charakterystyczne. Mogą posiadać fantazyjnie wywinięte kurki i być w kolorze chromu polerowanego lub miedzi. Baterie kształtem mogą przypominać stare telefony. W łazience w stylu retro chyba najważniejszą rolę pełnią dodatki. To one potrafią zmienić charakter wnętrza. W tym przypadku dozowniki do mydła w kolorze zaśniedziałej miedzi, mydelniczki, wieszaki na ręczniki czy kubeczki powinny być stylizowane. Pożądane są kwiatowe dekory, które mogą znaleźć się na ręcznikach jak i akcesoriach łazienkowych. Styl retro jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie boją się odważnych aranżacji i dla takich którzy są nietuzinkowi i oryginalni.

 

Odważna łazienka w czerni

Ile osób tylko gustów i upodobań dotyczących aranżacji wnętrz. Do tej poru uważano, że łazienka powinna być biała i tym samym sterylna i higieniczna. Tak naprawdę jednak coraz częściej przestrzenia łazienkowe są czarne. Kolor ten kojarzy się nam z elegancją, odwagą i głębią. Wbrew pozorom kolor czarny wcale nie musi pomniejszać przestrzeni. Wystarczy go tylko odpowiednio doświetlić i skontrastować z np. białymi płytkami. W końcu łazienka z elementami czerni też jest wyjątkowa. Oryginalnie wyglądają np. same dodatki w tym kolorze, lub czarne meble łazienkowe wykończone na wysoki połysk.

Na pewno w łazience, w której kolor czarny odgrywa ważną rolę, można spokojnie rozpocząć dzień. Jest to zupełnie inne doznanie niż w przypadku białych łazienek, gdzie ostra biel może nas wręcz denerwować i sprawić, że od samego rana, nie będziemy w zbyt dobrym humorze.

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w czarnej łazience dużych luster i zamontowania naprzeciwko ich oświetlenia. Mogą być to kinkiety lub wbudowane punkty świetlne. Ważne żeby odbijały się w lustrze. Dzięki takiemu prostemu trikowi, łazienka będzie wyglądała na dużo większą i nawet czerń nie zdoła jej pomniejszyć. Na pewno taka aranżacja może być zaskakująca dla wielu. Jednak jak się okazuje coraz więcej osób sięga właśnie po nią i docenia jej atuty.

Łazienka w stylu marynistycznym

Styl marynistyczny cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Być może jest tak dlatego, bo coraz częściej łazienkę traktujemy jako swoją prywatną strefę relaksu. A jak wiadomo, że odprężyć się możemy mając wokół siebie jak najbardziej sprzyjającą stylistykę. Morska aranżacja przybliży nas do letniego odpoczynku i sprawi, że pozbędziemy się szybko i łatwo codziennego stresu.

Charakterystyką tego stylu jest połączenie odpowiedniej kolorystyki z materiałami. Dobrze, żeby akcesoria i dodatki, płytki znalazły się w różnych odcieniach błękitu połączonego z bielą. Mogą być też akcenty zieleni, od jasnej po ciemną i szarą. Na ścianach takiej łazienki, mogą pojawić się fotografie lub plakaty, na których znajdują się morskie krajobrazy, lub fotografie własnoręcznie wykonane. Obrazy powinny znaleźć się w surowych drewnianych ramach. Drewno jest bowiem materiałem, który także powinien znaleźć się w takiej aranżacji. W wielu sklepach można zakupić lustra inspirowane sterem, lub teżwykonać taki element samodzielnie. W łazienkach, które maja większą powierzchnię można umieścić kwiaty, które kojarzą się z plażą i wyjątkowymi krajobrazami.

 

Łazienka inspirowana naturą

Nawet jeśli chcemy, żeby nasze wnętrze było nowoczesne i minimalistyczne, możemy delikatnie ocieplić je naturalnymi dodatkami. Dziś niezwykle modne są płytki drewnopodobne, lub też meble łazienkowe, które posiadają drewniane dekory. Połączenie drewna z nowoczesną aranżacją jest zaskakujące i potrafi wzbudzić podziw domowników, a także i osób nas odwiedzających. Na rynku jest teraz spory wybór takich elementów. Wcale nie musimy kupować drogich mebli wykonanych z litego egzotycznego drewna. Bez wątpienia równie dobrze będą prezentowały się te, które są ogólnodostępne i posiadają tylko drewniane dekory. Płytki drewnopodobne są bez wątpienia lepszym rozwiązaniem niż te drewniane. Przede wszystkim są bezproblemowe podczas czyszczenia a cena za nie jest zbyt wygórowana.

Jest też wiele innych stylów, które sprawią, że nasze wnętrze będzie nie tylko zachęcało do skorzystania z niego, ale stanie się dla nas pomieszczeniem, którym możemy się śmiało pochwalić. W myśl powiedzenia: „Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś” – nasze mieszkanie powinno być odzwierciedleniem naszych zainteresowań i pokazywać nasz charakter. Łazienka jest jednym z pomieszczeń, w którym powinniśmy czuć się po prostu dobrze, bez względu na panującą modę.

 

Możliwość komentowania Łazienka inna niż wszystkie została wyłączona