Wielotematyczne

Meble do łazienki –jakie wybrać?

Łazienka jest pomieszczeniem, które na przestrzeni lat bardzo się zmieniało. Ciężko jest pomyśleć, że kilkadziesiąt lat temu nie każdy miał w domu łazienkę. Potem miejsce to przez wiele lat nie było zbyt estetyczne. Z toalety bowiem korzystało się szybko. Było to miejsc, w którym przeprowadzane były zabiegi higieniczne, robiło się pranie.

Współczesna łazienka jest miejscem, od którego wymagamy znacznie więcej. To właśnie w niej chcemy się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Z tego powodu wystrój łazienki się zmienił i tym samym wszystkie urządzenie, które się w niej znajdują. Najbardziej ta zmiana jest widoczna w meblach łazienkowych, które dziś stanowią nieodzowną część aranżacji.

Białe meble łazienkowe

Chociaż na rynku jest dziś spory wybór mebli w wielu wersjach kolorystycznych, to jednak wciąż najbardziej popularnymi są białe meble do łazienki. Możliwe, że jest tak dlatego, bo kolor biały kojarzony jest z czystością, higieną a także to on uznawany jest za taki, które pasuje do każdej aranżacji. Dużym atutem białych mebli łazienkowych, jest fakt, że w momencie gdy zostały wykończone na wysoki połysk mogą zachowywać się podobnie jak lustra, czyli odbijają światło i to dzięki temu przestrzeń wydaje się być większa optycznie. Większość łazienek w Polskich domach jest niewielkich rozmiarów i to właśnie tam takie meble sprawdzą się najbardziej.

Jakie meble do małej łazienki?

Mała łazienka zazwyczaj stanowi wyzwanie aranżacyjne. Na niewielkiej powierzchni musimy zmieścić bowiem wszystkie niezbędne urządzenia dzięki, którym miejsce to będzie ergonomiczne. Musimy także pamiętać o tym, by było estetyczne a współcześnie uważa się, że łazienka powinna być przede wszystkim uporządkowana. I w tym właśnie pomagają meble łazienkowe. Chyba najważniejszym z nich jest szafka podumywalkowa, która zmieści się nawet w tych najmniejszych wnętrzach. Szafka podumywalkowa nawet mała pomieści akcesoria, środki chemiczne lub kosmetyki. Nie będą więc musiały stać na zewnątrz. Szafka będzie nie tylko funkcjonalna ale także będzie stanowiła element dekoracyjny. W wielu łazienkach zmieszczą się słupki lub półsłupki, które mogą być umieszczone w rogach. Nowoczesne słupki posiadają kosz na brudną odzież, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Kosz jest wtedy schowany i wygląda dyskretnie. Nad pralka jest idealne miejsce na to, by zawiesić szafkę wisząca. To w niej mogą być schowane artykuły, po które sięgamy co jakiś czas. Dziei temu nawet w malej łazience mogą znaleźć się produkty, które wcześniej musiały być schowany gdzieś indziej. Idealnym rozwiązaniem do małych przestrzeni są szafli lustrzane. Pełnią one dwie funkcje. Są przede wszystkim lustrem. Jednak otwierają się i można także tam mieć dodatkową powierzchnię, która posłuży do przechowywania kosmetyków czy akcesoriów łazienkowych. Meble łazienkowe jak się okazuje wcale nie muszą kosztować dużo. Na rynku są bowiem takie, które zostały wykonane z dobrej jakości materiałów a znajdują się w relatywnie niskiej cenie.

Czym charakteryzują się dobre meble?

Dobre meble łazienkowe powinny przede wszystkim być wykonane z dobrej jakości materiałów, aby spełniały swoją funkcję. Nie mogą być to takie same materiały jak w przypadku mebli salonowych. Te do łazienki muszą być zabezpieczone w sposób odpowiedni przed negatywnym działaniem wilgoci. Wilgoć jest czynnikiem, który może sprawić, że takie produkty, które nie zostały zabezpieczone szybko spuchną, i będą wyglądały nieestetycznie. Meble zabezpieczane są przed wilgocią lakierami, lub też folią. Jeden i drugi sposób sprawia, że są one trwałe, ale także i estetyczne. Meble, które są foliowane na ogół dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, mogą posiadać także ciekawe dekory. Decydując się na zakup konkretnej serii mebli łazienkowych należy zapoznać się konkretnie z informacjami w jaki sposób został wykonany i zabezpieczony front danej szafki oraz jej korpus. Dobre i sprawdzone marki dbają o to, aby ich produkty były trwałe i wytrzymałe a także estetyczne. Meble, które posiadają gładką i lakierowaną powierzchnię są też bezproblemowe podczas czyszczenia.

Modne dekory mebli łazienkowych

Wciąż największą popularnością cieszą się białe meble do łazienki. Jednak na pewno można zauważyć, że i ten trend się powoli zmienia. Coraz częściej bowiem wybierane są meble w kolorze szarym, który uznawany jest za „drugi biały”. Szary kolor jest tłem dla wszystkim innych a w momencie, gdy jest lakierowany na wysoki połysk także idealnie odbija światło i optycznie powiększa wnętrze łazienki. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także meble w odważnych i wyraźnych barwach. Meble żółte, czerwone a nawet i czarne są coraz chętniej wybierane podczas remontów. Jednak chyba najbardziej topowe są te, które posiadają drewniane dekory i są inspirowane naturą.
W łazience chcemy się zrelaksować i wyciszyć po ciężkim dniu. W momencie gdy ciągle jesteśmy atakowani bodźcami kolorystycznymi i dźwiękowymi to właśnie w łazienka inspirowana naturą, może być idealnym rozwiązaniem. Takie meble nie muszą być wykonane z litego drewna. Najczęściej  są to dekory, które idealnie imitują drewno. Ich wielka zaletą jest też dużo niższa od litego drewna cena. Takie „drewniane” meble, będą pasowały zarówno do klasycznych aranżacji, jak również do ultranowoczesnych, w których często pożądany jest minimalizm. Wnętrza nowoczesne są po prostu ocieplane przez naturalne dekory. Bez nich są w odbiorze, często zbyt bardzo chłodne.

Meble łazienkowe są niezwykle istotnym elementem wyposażenia. Tak naprawdę to one wpływają na charakter całego miejsca, a także pozwalają uporządkować przestrzeń. Nawet najmniejsza łazienka w której się znajdą będzie estetyczna i ciekawa. Na rynku jest teraz ogromny wybór mebli, które pochodzą od wielu producentów. Warto zawsze jest jednak kupić je od polecanych i sprawdzonych producentów, którzy cieszą się dobrymi opiniami i u których nie będzie problemu z dostaniem w razie jakiegoś uszkodzenia części zamiennych. Meble mogą posiadać funkcję samodomyku, dzięki której użytkowanie ich jest jeszcze bardziej komfortowe.

 

 

 

Możliwość komentowania Meble do łazienki –jakie wybrać? została wyłączona