Wielotematyczne

Miasto atrakcji dla każdego: Czaplinek

Czaplinek jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych położonych na Pojezierzu Drawskim. Co sprawia, że tak bardzo przyciąga turystów? Istotne jest z pewnością atrakcyjne położenie, które pozwala na spędzenie czasu w sposób aktywny, niezależnie od tego, czy lubi się piesze wędrówki, poznawanie nowych szlaków rowerowych czy wodne atrakcje. Dodatkowo jest miastem z kilkusetletnią historią, zatem nie brakuje tam miejsc wartych zwiedzenia.

 

Czaplinek jest miastem przygotowanym na przyjęcie dużej ilości turystów, zatem jego baza noclegowa jest duża i bardzo różnorodna, dzięki temu można z łatwością znaleźć noclegi na każdą kieszeń. Łatwym sposobem porównania ofert z wielu miejsc może być użycie frazy „noclegi Czaplinek” w jednej z wyszukiwarek internetowych.

Zwiedzanie warto zacząć od centralnej części, czyli Rynku. Wokół jego płyty w XIX wieku powstały kamienice, które nadają temu miejscu charakterystycznego klimatu. Dodatkowo znajduje się tu Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (powstawał w pierwszej połowie XIX wieku w latach 1829-1830). Po wyjściu ze świątyni można zwrócić uwagę na stojący nieopodal Pomnik Rybaka, w czasie pobytu na Rynku uwagę przykuwa także znajdująca się tam fontanna. Po spacerze po ścisłym centrum miasta warto wybrać się do usytuowanej niedaleko Izby Muzealnej – to miejsce, w którym osoby je odwiedzające mają możliwość zobaczenia ekspozycji etnograficzno-historycznej, dodatkowo niekiedy są tam organizowane wystawy, podczas których prezentowane są różne prace artystów pochodzących z Czaplinka oraz okolic.

Mimo że Czaplinek jest miastem o bardzo długiej historii, to podczas pobytu w nim warto poświęcić trochę czasu na skorzystanie także z innych atrakcji, niż tylko zwiedzanie. Każdy kto lubi spędzać czas aktywnie na pewno z radością skorzysta z licznych możliwości, jakie daje to urokliwe miasto. Jednym z miejsc, do których warto zawitać jest Drawski Park Krajobrazowy, który można poznać, wybierając się na spacer jedną spośród aż pięciu ścieżek edukacyjnych. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest jezioro Drawsko. To zbiornik wodny, w którym wyznaczone jest bezpieczne kąpielisko, alternatywą może być spróbowanie swoich sił podczas pływania na desce windsurfingowej.

Możliwość komentowania Miasto atrakcji dla każdego: Czaplinek została wyłączona