Moda i lifestyle

Mikrodermabrazja – złuszczanie naskórka

Skóra jest naszym obrazem. To na niej widać nasze emocje. To ona również nas chroni przed niebezpieczeństwami, które tylko czyhają na to, aby dostać się wgłąb naszego ciała. Warto więc wiedzieć, jak dbać o skórę, a także poznać kilka sposobów, które pomogą jej się odbudować. Niezdrowe jedzenie czy siedzący tryb życia większości z nas spowodował, że nasza skóra wygląda marnie. Bardzo często możemy na jej powierzchni znaleźć zaskórniki czy innego rodzaju defekty, które powstały w większości wypadków z naszej winy.

Do naszych grzechów trzeba zaliczyć niewystarczającą higienę, a także pełny brak zainteresowania w sferze dbania o skórę. Większość Polaków nie jest w stanie wskazać zabiegów kosmetycznych, które powinny być wykonywane raz na miesiąc. Czas ten nie jest przypadkowy, ponieważ tyle trwa proces odnowy skóry. Nie wolno nam go zaburzyć, ponieważ wszystko w naturze dąży do równowagi. Jeśli teraz skrócimy znacząco ten czas, w przyszłości wydłuży się on do nieprzewidywalnych rozmiarów. Na to nie możemy sobie pozwolić, ponieważ skórę mamy jedną i powinniśmy wiedzieć, jak o nią dbać. Warto w takim wypadku, jeśli oczywiście zdajemy sobie sprawę, że zwykła higiena jest niewystarczająca, zainteresować się specjalistyczną pomocą. Mamy tutaj na myśli wizytę u kosmetyczki, która pomoże naszej skórze powrócić do lat świetności.

kosemtyka

Jednym z ciekawszych sposobów oczyszczania skóry jest mikrodermabrazja. Jest to zabieg, który polega na złuszczaniu wierzchniej warstwy skóry za pomocą urządzenia, które wytwarza wysokie ciśnienie. Dzięki temu pobudza ono nasze ciało do łuszczenia wierzchniej warstwy skóry. Dodatkowo wysyłany jest w tym samym czasie specjalistyczny impuls, który ma zachęcić głębokie warstwy do rozpoczęcia wzmożonego procesu odbudowy, który będzie jednak trwał około miesiąca. Ważne jest również to, aby zabieg ten przeprowadzony został w specjalistycznym salonie kosmetycznym, który posiada odpowiedni sprzęt.

Możliwość komentowania Mikrodermabrazja – złuszczanie naskórka została wyłączona