v
Wielotematyczne

Najpopularniejsze gry przeglądarkowe

Gracze przenieśli się na wielką skalę do internetu. To właśnie tutaj można znaleźć wielkie skupiska osób które zamiast grać w gry na PC, na konsoli, wybiera strony internetowe oferujące wirtualną rozrywkę z milionami innych osób. Gra przeglądarkowa, z angielskiego BrowserBased Game – czyli gra oparta na przeglądarce – to możliwość rozrywki za pomocą przeglądarki internetowej. Oczywiście niektóre gry są tak skonstruowane, że użytkownik musi dokonać instalacji na dysku twardym ale mimo tego i tak rozgrywka będzie poprzez przeglądarkę.

Skoro tytuł związany jest z popularnymi grami przeglądarkowymi to koniecznie powinniśmy poznać chociaż kilka z nich, takich prawdziwych gigantów. Naszym celem nie jest tworzenie żadnej listy gier poprzez przeglądarki, chcemy przybliżyć wam to co każdy powinien znać jeżeli zaczyna zagłębiać się w tematykę gier przez strony www.

gry komputerowe

Zacznijmy od gier gdzie należy planować długofalowo rozbudowę swojego królestwa, swojej osady, dziejące się w różnych okresach czasu, od współczesności, aż po dawne czasy antycznego Rzymu. Na pewno wymieniamy w tym miejscu gry typu Travian, Polanie.

Nie możemy w tym miejscu pomijać również Ogame czyli podbój kosmosu. Gra od wielu lat jest jedną z najbardziej popularnych na naszej planecie, każdego dnia grają w nią niezliczone ilości osób. Grepolis z kolei pozwala nam się przenieść w czasy dawnej Grecji i walczyć o rozbudowę swojego królestwa.

Innego rodzaju grami pod przeglądarki są managery piłkarskiej. Najpopularniejsze z nich to bez dwóch zdań Hatrtrick, który mimo ubogiej grafiki jest niezwykle grywalny co ma swoje odzwierciedlenie w liczbie osób grających każdego dnia. Do tego nie zapominamy o Trophy Manager czyli również doskonały manager którego zaletą jest rozgrywanie aż 3 spotkań ligowych w tygodniu.

Gry strategiczne ale nie takie jak wskazane powyżej, a raczej przygotowane z myślą tylko i wyłącznie o walce czyli wszystko co pozwala nam sięgnąć do czasów wielkich konfliktów zbrojnych. General War czyli czasy I wojny światowej to obecnie jedna z ciekawszych gier w tej tematyce. Nie oznacza to, że nie znajdziemy niczego więcej. Polecamy również dokładne zapoznanie się z rozmaitymi opcjami na gry przeglądarkowe o tematyce strategii i walki.

To tylko wycinek tego co czeka na osoby spragnione gry przez przeglądarki. Tak naprawdę wystarczy znaleźć jakąkolwiek stronę internetową z listą gier pod przeglądarki dzięki czemu będziemy mieli świadomość, że spotykamy się z wieloma doskonałymi rozwiązaniami, jest z czego wybierać.

Możliwość komentowania Najpopularniejsze gry przeglądarkowe została wyłączona