Wielotematyczne

Nowe urządzenia w łazience

Łazienka jest pomieszczeniem, które wciąż przechodzi metamorfozę. Producenci z branży łazienkowej wprowadzają na rynek wciąż nowe produkty, które wyposażone są w wiele zastosowań technologicznych. Wszystko po to by korzystanie z łazienki było jeszcze bardziej komfortowe i dopasowane do naszego tempa życia oraz oczekiwań. Należy zauważyć, że nie tylko funkcjonalność znanych produktów jest ciągle polepszana, ale wprowadzane są także urządzenia, które są nowe. Niektóre z nich cieszą się od razu sporym zainteresowaniem, inne są kupowane chętniej przez tylko wybrane kraje. Co jest teraz niezbędne i co może przydać się z nowości oferowanych nam przez branżę łazienkową?

Toalety myjące – chwilowa moda?

Toalety myjące są popularne w różnych miejscach na świecie tak naprawdę od wielu lat. Szczególnie w Azji cieszą się sporym zainteresowaniem. W Europie wciąż stanowią wielką nowość i nie każdy rozumie sens posiadania takiego urządzenia oraz zalety z tego płynące. Toalety myjące najczęściej spotykane są w Japonii. Mieszkańcy tego kraju zwracają szczególną uwagę na sprawy związane a higieną osobistą. Jest to dla nich niezwykle ważne. Wraz z popularnością naturalnych metod pielęgnacji ciała prosto z Japonii, stały się też bardziej powszechne toalety i deski myjące. Taka toaleta to nic innego jak jedno urządzenie, które pełni dwie funkcje. Jest to połączenie miski WC i bidetu, który jest zaawansowany technologicznie. Toaleta taka z zewnątrz wygląda niemal jak standardowy sedes. Dopiero po uniesieniu deski można zauważyć różnice. Deski sedesowe w tych urządzeniach często są podgrzewane. Znacznie podnosi to komfort użytkowania. Taka toaleta może być wyposażona w dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest podświetlenie tego urządzenia. Dzięki temu nawet korzystanie w nocy może nie stanowić problemu. Toalety mogą być wyposażone w dysze, które same się czyszczą i dezynfekują. Mogą mieć włączony tryb ekologiczny, a także dopasowany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Wiele osób twierdzi, że już po jednorazowym skorzystaniu z toalety myjącej chcieliby mieć takie urządzenie w swoim domu.

Okazuje się, że nie trzeba zmieniać całej toalety by posiadać takie sprytne urządzenia. Są w sprzedaży dostępne także deski WC, które działają podobnie i są. Najczęściej sterowane są za pomocą pilota. Deska WC myjąca, działa tak samo a jednocześnie produkt ten jest tańszy i można dopasować go praktycznie do każdej łazienki. Z całą pewnością jest to rozwiązanie dla łazienek, w których nie ma miejsca na bidet. Ale także w dużych łazienkach będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż jest to urządzenie po prostu niezwykle komfortowe.

Nowoczesna bateria termostatyczna

Urządzenia jakie współcześnie cieszą się sporym zainteresowaniem powinny być nie tylko estetyczne i ciekawe pod względem wizualnym, ale także i ekologiczne. Jednymi z chętniej wybieranych są baterie termostatyczne. Najczęściej są to baterie wannowe lub natryskowe. Bateria taka wyróżnia się spośród tradycyjnych przede wszystkim tym, że można z góry ustawić na nich pożądaną temperaturę wody. Rozwiązanie takie niesie z sobą szereg korzyści. Przede wszystkim korzystanie z natrysku przez dzieci czy osoby starsze jest wtedy dużo bardziej bezpieczne. Nie ma bowiem takiej opcji, że przypadkowo mogą się oparzyć. Drugą ważną zaletą jest fakt, że tego typu baterie zużywają znacznie mniejsze ilości wody. Nie trzeba bowiem tracić czasu, aby ustawić pożądaną temperaturę wypływającej wody. Rozwiązanie to wydaje się mało ekonomiczne. Jednak tak naprawdę podczas normalnego i codziennego użytkowania można w sposób znaczny zaoszczędzić sporo na rachunkach za wodę, które mogą być niższe nawet o 60%. Bateria taka jest droższa od tradycyjnej. Koszt ten jednak zwraca się szybko w postaci oszczędności na zużyciu wody.

Baterie bezdotykowe

Coraz powszechniejsze stają się być także baterie bezdotykowe lub sensoryczne. Jeszcze do niedawna stosowane były one głównie w toaletach publicznych, w których niezwykle istotna jest oszczędność wody, ale także to, żeby armatura łazienkowa wyglądała jak najdłużej dobrze. Baterie bezdotykowe uruchamiają się w momencie zbliżenia do nich dłoni. Nie musimy tracić czasu ani na ustawienie odpowiedniej tempera wody ani na odkręcanie kurków. Po chwili, gdy zabierzemy ręce bateria przestanie działać. Jest to rozwiązanie, które nie tylko pozwala na higieniczne korzystanie z baterii, ale także jest idealne, gdy z łazienki korzystają małe dzieci. A to właśnie im zdarza się zapominać o tym by zakręcić wodę. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, wtedy gdy mamy brudne ręce. Nie musimy przecież dotykać baterii by ją uruchomić. Takie urządzenie sprawdzi się nie tylko w łazience, ale także będzie idealne w kuchniach, gdzie często mamy brudne ręce. Ze względu na to, że baterii nie trzeba dotykać by ją uruchomić, dłuższy czas pozostaje czysta.

Kilka słów o Bidetta

W Polsce bidetta, nie jest zbyt popularna. Jednak w Skandynawii, znajduje się praktycznie w każdym domu. Jest to nic innego jak specjalna rączka prysznicowa, która znajduje się w pobliżu miski WC. To dzięki niej możemy podmyć się po skorzystaniu z toalety. Zastępuje więc bardziej znany- bidet. Takie urządzenie może służyć także do innych czynności. Można za pomocą tej sprytnej rączki prysznicowej umyć głowę nad umywalką, czy napełnić wiadro. Może okazać się więc praktyczna i funkcjonalna. Jedynym i jednak dość poważnym minusem jest to, że wymaga specjalnej przebudowy wodno- kanalizacyjnej. Jej montaż trzeba więc zaplanować już przed remontem.

Łazienka jest miejscem, które ciągle się zmienia. Niektóre urządzenia proponowane przez producentów mogą wydawać się dla nas niezwykle interesujące, jednak po bliższym zapoznaniu możemy zastanawiać się, czy są aż tak niezbędne by je kupić. Oczywiście każdy do tematu podejdzie indywidualnie i może okazać się, że grono osób nie potrzebuje wyżej opisanych urządzeń, a innym z kolei przypadną do gustu wszystkie. Ważne jest to, że gdy już zdecydujemy się na zakup poszczególnych z nich, warto jest zwrócić uwagę na ich jakość. Nigdy bowiem nie opłaca kupować się urządzeń do łazienki od w przypadkowych miejscach i od nieznanych producentów.

Możliwość komentowania Nowe urządzenia w łazience została wyłączona