Wielotematyczne

Nowoczesne technologie, czyli ekrany dotykowe!

Dzisiaj dotykowa technologia stała się naszą codziennością. Telefony komórkowe, laptopy, reklamy i urządzenia obsługujące i informujące są wyposażone w ten typ konstrukcji. Dzięki niej posługiwanie się nowoczesnymi urządzeniami jest o wiele sprawniejsze i bardziej intuicyjne. Mimo, że wszędzie wokół spotykamy się z dotykowymi ekranami, niekoniecznie wiemy na jakiej zasadzie one działają. Oto krótka charakterystyka.

Touchscreen, czyli ekrany dotykowe to nic innego jak wyświetlacze reagujące na dotyk. Obsługiwane są najczęściej rysikiem bądź zwyczajnie palcem. Rozmiary takiego ekranu sięgają rozmiarów zwykłych wyświetlaczy i stosowany jest głównie w palmtopach, palmfonach, telefonach komórkowych, smartfonach, laptopach i tabletach. To jednak nie wyczerpuje możliwości zastosowania ekranów dotykowych, które coraz częściej można zobaczyć w bankomatach, biletomatach, infokioskach, w centrach handlowych, drukarkach czy systemach nawigacyjnych.

Nowy rodzaj obsługi

Ekrany dotykowe sprawiły, że użytkownik może wchodzić w bezpośrednią interakcję z komputerem. W monitor wbudowuje się sensory, który wykrywają dotyk umożliwiając tym samym wydawanie komputerowi różnego rodzaju komend. Intuicyjny sposób obsługi przesądził o niezwykłej popularności tego rozwiązania.

Właśnie dzięki temu, że polecenia są wydawane poprzez bezpośredni dotyk ikon i przycisków wyświetlanych na powierzchni ekranu, obsługa takich urządzeń jest bardzo prosta i przyjemna. Ponadto coraz częstsze i powszechniejsze stosowanie dotykowych ekranów przyczynia się do miniaturyzacji i uproszczenia wielu innych urządzeń, ponieważ wszystko (ekran oraz urządzenie wejściowe) stanowi teraz jeden element wyposażenia.

 

Więcej możliwości

Warto podkreślić, że ekrany dotykowe stanowią świetną okazję dla firm chcących promować swoje usługi w niecodzienny i bardziej współczesny sposób. Tak zwane V-Screens, czyli monitory interaktywne multi-touch mogą być stosowane jako nowoczesny nośnik reklamowy bądź informacyjny. Ich wysoce profesjonalna i niezawodna technologia sprawia, że coraz częściej wykorzystywane są w biznesie.

Wprowadzenie zaawansowanych paneli LCD pozwala tym urządzeniem pracować zarówno w dzień jak i w nocy w trybie 12/7, 16/7 lub 24/7. Ekrany takie mogą być dotykane dowolnie, bez obawy o ich uszkodzenie, ponieważ często wykonywane są ze specjalnego hartowanego szkła. Coraz częściej również możliwe jest wprowadzenie nietypowego rozmiaru bądź kształtu, które wykonywane są na specjalne zamówienie.

Możliwość komentowania Nowoczesne technologie, czyli ekrany dotykowe! została wyłączona