Wielotematyczne

O pracy fotografa ślubnego w praktyce

Ślub to ten moment, który chce się zapamiętać jak najdłużej, warto więc zadbać o to, aby fotografie służące za pamiątkę, były naprawdę piękne. Z pewnością będą takie wtedy, gdy zostaną wykonane przez profesjonalistę.

Fotograf ślubny pracuje w specyficznych warunkach: w nie zawsze odpowiednio oświetlonych salach, musi uchwycić na zdjęciach ruch i emocje, mało tego – dobrze byłoby, gdyby podczas przyjęcia weselnego współpracował z kamerzystą i robił zdjęcia tak, by być mało widocznym na nagraniu weselnym.

fotograf

Fotografia ślubna to szczególny rodzaj fotografii – jej istotą jest to, aby uchwycić emocje.

Ale samo uchwycenie emocji nie wystarczy, klienci oczekują bowiem unikalnych zdjęć, a nie takich, które mogły być wykonane również podczas innych ceremonii ślubnych.

Każdy fotograf musi więc stworzyć swój własny styl fotografowania, mieć pomysł na to, jak uwieczniać emocjonalne momenty. Przy tym wszystkim jednak nie może zapominać o potrzebach i oczekiwaniach swoich klientów – a są nimi nie tylko państwo młodzi, ale również cała ekipa gości weselnych z ciotkami na czele.

Coraz więcej osób zajmuje się fotografią – jak to jednak zwykle bywa, rynek szybko weryfikuje to, kto nadaje się do tego zawodu, ponieważ bycie fotografem ślubnym to coś o wiele więcej niż „pstrykanie zdjęć”.

Kolejną kwestią którą warto poruszyć są ludzie. Jak wszędzie znajdą się rożni – często współpracuję ze wspaniałymi otwartymi ludźmi. Wtedy praca jest czysta przyjemnością, a zdjęcia „wychodzą same”. Ale jest i druga strona medalu – zdarzają się klienci którym nic nie odpowiada, a dodatkowo „wiedzą lepiej” od profesjonalnego fotografa, ale to chyba materiał na osobny artykuł.

Możliwość komentowania O pracy fotografa ślubnego w praktyce została wyłączona