Wielotematyczne

Piękne Kaszuby – Kościerzyna

Kaszuby to wyjątkowy zakątek na polskich ziemiach. Niepowtarzalne walory przyrodnicze, bogactwo kulturowe, liczne tradycje i obyczaje, a także interesująca historia i własny język – wakacje na ziemi kaszubskiej będą niezapomniane. Warto spędzić je w wyjątkowym mieście, położonym na Pojezierzu Kaszubskim – w Kościerzynie.

Jakie atrakcje szykuje dla nas to ciekawe miejsce? Jedno jest pewne – na Kaszubach nigdy nie jest nudno. Baza noclegowa w tym mieście zaskoczy nas szerokim wyborem. Turystyka w całym regionie rozwija się niezwykle dynamicznie. Wielu gości chce poznać właśnie te tereny. Jakie noclegi zaoferuje turystom Kościerzyna? Znajdziemy tutaj wiele pokoi gościnnych oraz pensjonatów. Baza noclegowa zawiera również liczne oferty domków letniskowych, ośrodków wypoczynkowych oraz gospodarstw agroturystycznych. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wybór jest naprawdę szeroki i zróżnicowany.

wakacje na kaszubach

Gmina Kościerzyna leży na obszarze Borów Tucholskich. Okolica dostarczy nam wiele malowniczych krajobrazów. Liczne lasy, jeziora, łąki i strumyki stanowią przepiękny widok. Zielone tereny z pewnością zachęcą nas do niejednej wędrówki czy też wycieczki rowerowej. Region jest doskonałym miejscem na aktywne spędzanie czasu. Miłośnicy ruchu i zdrowego trybu życia powinni być zachwyceni.

Warto udać się także na zwiedzanie miasta, gdzie mieści się wiele niepowtarzalnych zabytków. Ciekawym miejscem jest z pewnością neobarokowy kościół farny Świętej Trójcy. Koniecznie musimy zobaczyć tutaj między innymi piękny obraz Matki Boskiej Kościerskiej. Muzeum Kolejnictwa dostarczy nam wiele niezapomnianych wrażeń.

Warto zobaczyć ciekawe ekspozycje przygotowane w hali oraz przespacerować się po torowisku pod gołym niebem. Ogromne maszyny z pewnością zrobią na nas wrażenie. Z każdą z nich łączy się ciekawa przeszłość. Co ważne, do wielu pociągów można spokojnie wejść i poczuć niesamowity klimat.

Ziemi Kościerskiej przedstawi nam co nieco na temat kultury i historii Kaszub. Warto przyjrzeć się trzem wyjątkowym działom: Dział Historii i Kultury Ziemi Kościerskiej, Dział Etnograficzny oraz Dział Przyrodniczy. Z pewnością zachwycą nas dzieła sztuki ludowej. W muzeum czeka na nas wiele ciekawych niespodzianek. Bez wątpienia warto odwiedzić to miejsce.

Możliwość komentowania Piękne Kaszuby – Kościerzyna została wyłączona