Wielotematyczne

Płyta indukcyjna – sprawdź najciekawszy model

Płyta indukcyjna sterowana dotykowo jest jednym z najnowocześniejszych modeli sprzętu do gotowania indukcyjnego. Posiada moc całkowitą do 7200 W jednocześnie oszczędzając energię a także nasz czas i gwarantując także bezpieczeństwo. Przy użytkowaniu nagrzewa się tylko garnek a nie sama płyta. Poziom temperatury można kontrolować za pomocą wyświetlacza umiejscowionego z przodu na panelu sterowania.

Bezpieczeństwo

Kolejnymi aspektami, które mówią o bezpieczeństwie jej używania jest wskaźnik ciepła resztkowego, informując nas jak bardzo gorące jest pole grzewcze po zakończeniu gotowania, zabezpieczając nas przed oparzeniem. Także kontrola zapobiegająca przypadkowemu uruchomieniu grzania blokuje ją, nie pozwalając dzieciom na włączenie jej i ewentualne oparzenia oraz zatrzymuje zamianę ustawień przez osoby postronne.

Funkcje płyty indukcyjnej

Posiada cztery pola grzejne, dodatkowo jedno można poszerzyć w zależności od wielkości garnka, który stawiamy na płycie. Strefa Flexicook tworzy powierzchnię grzejną o przekątnej mierzącej 38 cm więc możemy podgrzewać bardzo duże naczynie, jednak gdy postawimy je w jednej części płyty system skieruje moc wyłącznie do tego miejsca. Intuicyjne sterowanie  ułatwia nam użytkowanie także wtedy, gdy wybieramy tylko jedną stronę płyty na gotowanie ponieważ system  automatycznie rozpoznaje i ‘sugeruje’ miejsce na którym najlepiej rozpocząć podgrzewanie tak aby oszczędzić energię i czas.

Kolejną funkcją jest Booster, zwiększając moc pola grzewczego do 50%, skracając znacznie czas gotowania co jest niezastąpioną opcją gdy nam się śpieszy.

Natomiast funkcja Slider dobiera płynnie poziom mocy każdego z pól grzewczych za pomocą sensorycznego kontrolera. Możemy sterować mocą przesuwając palcem po sliderze dzięki temu mamy pełną świadomość kontrolowania gotowania. Płyta posiada funkcję Timera, pilnującego czasu gotowania, która może służyć jako alarm bez sterowania systemem grzewczym.

Zastosowanie technologii 6-sty zmysł w płycie pozwala na kontrolowanie wydajności grzewczej ponieważ ona sama ocenia temperaturę naczynia i przystosowuje poziom poboru energii tak, aby potrawa się jak najszybciej podgrzała. Gdy woda zagotuje się jesteśmy o tym informowani za pomocą sygnału dźwiękowego co jest dobrym rozwiązaniem dla osób zapominalskich. Po braku naszej reakcji po trzecim sygnale dźwiękowym, płyta automatycznie włącza minutnik rejestrujący czas zagotowania i przełącza się na niższy poziom mocy. Płyta samoistnej wyłącza się, gdy naczynie jest puste.

Wykonanie płyty indukcyjnej jest bardzo estetyczne, posiada ona szlifowane krawędzie a zrobiona jest ze szkła ceramicznego w kolorze czarnym. Jej cena jest adekwatna do jakości, ponieważ tego typu sprzęt innych marek jest dużo gorszy, posiada mniej funkcji i udogodnień.

Możliwość komentowania Płyta indukcyjna – sprawdź najciekawszy model została wyłączona