Wielotematyczne

Popularne gry strzelanki, strategiczne, MMORPG

Gry komputerowe cieszą się od lat niesłabnącą popularnością a biorąc pod uwagę fakt, że cały czas pracuje się nad ich ulepszaniem, raczej nie stracą zainteresowania. To dobra rozrywka dla każdego oraz możliwość grania wraz z innymi zapaleńcami. Umożliwia to dzisiaj Internet. Za jego pośrednictwem gracze zbierają się i grają w rozmaite gry. W tym celu właśnie powstają multigamingi i serwery utworzone dla konkretnych gier. Darmowe multiplayery jakich nie brak w sieci, udostępniają możliwość gry wielu osobom jednocześnie.

Z pewnością era samotnego spędzania czasu przed komputerem odeszła w zapomnienie, dzisiaj gry komputerowe zyskały miano e-sportu, czyli sportu elektronicznego. Organizuje się turnieje gier komputerowych dzięki czemu zainteresowanie wokół takiej rozrywki narasta. Wtajemniczeni doskonale wiedzą, które gry są najbardziej popularne i skupiają największą grupę grających. Są wśród nich strzelanki, gry strategiczne oraz gry ukrywające się pod tajemniczym skrótem MMORPG.

MMORPG to gry zaliczane do grupy RPG czyli gier fabularnych, jakie pozwalają dużej ilości graczom grać ze sobą w wirtualnym świecie. Spośród nich najpopularniejsza jest zdecydowanie War of Warcraft. Wedle danych z 2011 roku, liczba zarejestrowanych graczy to około 11 milionów. Jest to gra płatna, wymagająca wykupienia licencji jak też wnoszenia opłat abonamentowych za grę na serwerach. Obok tego istnieje darmowa wersja do gry dla postaci do 20 poziomów doświadczenia.

Z kolei gry z gatunku strzelanek polegają na eliminacji uzbrojonych przeciwników. Najbardziej znanymi są Call of Duty, Quake, Counter Strike . Znacznie rozbudowanymi są gry strategiczne, polegające na przyszłościowym planowaniu. Gracz dowodzi armią, rozbudowuje swoje bazy, zarządza surowcami, tak by odnosić zwycięstwa ekonomiczne i militarne. Opierają się one w głównej mierze na wyborze odpowiedniej taktyki walki z przeciwnikiem. Do najbardziej popularnych internetowych gier strategicznych należą: Terra Incognita, OGame lub Laventhar.

Możliwość komentowania Popularne gry strzelanki, strategiczne, MMORPG została wyłączona