Wielotematyczne

Projektowanie instalacji elektrycznych!

Elektryka prąd nie tyka

Znamy to powiedzenie, które oznacza po prostu, że zawodowcy wiedzą, czego nie dotykać, co zaszkodzi, a co nie zrobi nam krzywdy, dlatego też ich niebezpieczeństwo praktycznie nie dotyczy. Jakakolwiek więc awaria gniazdka, napięcia czy czegokolwiek, jest okazją żeby wezwać specjalistę i sprawdzić, czy na pewno wszystko jest w porządku.

Samodzielnie lepiej nie „grzebać” w kablach, bo w przeciwieństwie do elektryków nie wiemy, co nam zaszkodzi, a co dotknąć możemy. Wystarczy jeden telefon i zjawi się osoba, która poradzi sobie dla nas z każdą, nawet najbardziej poważną awarią w kilka chwil. W domu, mieszkaniu, bloku, w firmie, dla której zastój maszyn czy linii produkcyjnej jest zgubą i utratą zysków. Elektryk odpowie na wiele, nawet najprostszych pytań: Gdzie umieścić licznik energii elektrycznej? Jak wymienić żarówkę w piekarniku czy co zrobić kiedy wysiądą korki kilka razy z rzędu. Taka pomoc i takie informacje przydadzą się na pewno w każdy domu.

Nie ma żartów

Nawet kiedy chcemy komuś udowodnić, że potrafimy, lepiej się powstrzymać. Niektóre starsze instalacje energetyczne mogą być naprawdę niebezpieczne, zwłaszcza jeśli często obserwujemy zwarcia, spięcia i skoki napięcia. Dobrze mieć więc w notesie numer telefonu lub adres e-mailowy do zaufanego elektryka – w razie problemów szybko dotrze do miejsca zdarzenia i jeszcze szybciej sprawi, że wszystko zadziała.

Sprawdzi licznik, zbada napięcie, a kiedy powiemy jaki jest konkretnie problem na pewno szybko zdiagnozuje zdarzenie i weźmie wszystkie potrzebne narzędzia, elementy i kable, by od razu problemowi zaradzić. U osób starszych, które samodzielnie sobie nie poradzą, wymieni nawet żarówki w trudno dostępnym miejscu – na takie usługi można liczyć – na pewno będziemy polecać firmę wszystkim zainteresowanym instalacjami i naprawami – grunt to szybka reakcja. Co w końcu będziemy robić, kiedy dłuższy czas będzie brakować dostaw prądu? Trzeba zaniechać temu problemowi jak najszybciej się da.

Możliwość komentowania Projektowanie instalacji elektrycznych! została wyłączona