Wielotematyczne

Ranking aparatów do fotografii natychmiastowej

Aparaty błyskawiczne przeżywają swój renesans. Wiele lat temu każdy marzył o widzianym w filmach Polaroidzie, który natychmiast „wypluwał” z siebie dopiero co zrobione zdjęcie. Dzisiaj tego typu urządzenia są modnym gadżetem, którego producenci prześcigają się w tworzeniu nowych modeli, dzięki czemu obecnie istnieje duży wybór tego typu urządzeń. Warto przyjrzeć się kilku najlepszym propozycjom od producentów.

Jaki aparat do fotografii natychmiastowej wybrać

Fujifilm Instax Mini 8

Seria Instax znanej i cenionej firmy Fujifilm to prawdopodobnie najpopularniejsza obecnie seria aparatów natychmiastowych. Najczęściej spotykaną wersją jest Mini. Fujifilm Instax Mini 8W tym konkretnym przypadku mówimy o urządzeniu poprzedniej generacji, jednak wciąż bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu, że na sklepowych półkach znajduję się już Mini 9, aparat można w atrakcyjnej cenie około 300 złotych. Korpus wykonany jest z bardzo dobrej jakości materiałów i wygodnie się go trzyma. Instax Mini 8 dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych. Aparat jest bardzo prosty w obsłudze. Po włączeniu go i zamontowaniu kasety z filmem, wystarczy ustawić tryb robienia zdjęć, nacisnąć przycisk i już. Po kilku sekundach można wyciągnąć gotową odbitkę.

Fujifilm Instax Mini 9

Fujifilm Instax Mini 9 to następca wspomnianego wcześniej modelu. Producent wprowadził kilka unowocześnień. Fujifilm Instax Mini 9Pierwszym jest zamontowanie lusterka tuż obok obiektywu. Ułatwia to robienie autoportretów oraz ustawienie ludzi do zdjęć grupowych. Drugą nowością, jest dołączenie w zestawie szkła makro, które pozwala wykonywać zdjęcia z odległości zaledwie 40 centymetrów. Poza tym zachowano wszystkie cechy poprzednika. Koszt tego modelu to około 350 złotych.

Fujifilm Instax Wide 300

Instax Wide to kolejna propozycja od japońskiego producenta. To co odróżnia ją od przedstawionego wcześniej Mini do zastosowanie szerokokątnego obiektywu, który pozwala uchwycić znacznie szerszy plan. Fujifilm Instax Wide 300Większy format filmu oznacza więcej szczegółów. Jednocześnie zachowana została prostota użytkowania i wysoka jakość wykonania. Cennym dodatkiem jest soczewka do zdjęć makro, która pozwala na fotografowanie w wysokiej jakości z odległości 40cm. Koszt aparatu to 440 złotych.

Polaroid Snap

Tym razem propozycja sygnowana kultową marką Polaroid. Polaroid Snap do urządzenie znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż dwa wspomniane wcześniej produkty. Pierwszą jego przewagą jest możliwość zapisywania zdjęć na karcie SD, a nie tylko wydrukowanie jednej odbitki. Kolejnym wyróżnikiem jest możliwość wyboru różnego rodzaju motywów, które pozwalają na urozmaicanie zdjęć.Polaroid Snap Poza tym Snap, jest znacznie mniejszy i bardziej poręczny niż jego konkurenci ze stajni Fujifilm. Warto też wspomnieć o tym, że oryginalny papier, posiada warstwę samoprzylepną z tyłu co oznacza, że zdjęcie może być również naklejką. Niestety wyższe możliwości równają się wyższemu kosztowi, który wynosi około 530 złotych.

Fujifilm Instax Mini 90

Mini 90 to brat wspomnianego wcześniej Mini 8. Jest to urządzenie dużo bardziej designerskie. Fujifilm Instax Mini 90Jego stylistyka opiera się na starych historycznych aparatach i trzeba przyznać, że wygląda to elegancko. W pełni zachowana została łatwość obsługi, wystarczy włączyć, wybrać tryb, nacisnąć przycisk i już. Po kilku sekundach zdjęcie gotowe. Koszt tego modelu to około 550 złotych.

Polaroid Snap Touch

Polaroid Snap Touch to wyższa wersja Polaroida Snap. Podstawową różnicą jest zainstalowanie w nim ekranu, który otwiera wiele nowych możliwości. Polaroid Snap TouchPierwszą jest dokładny podgląd zdjęcia przed jego wykonaniem. Druga nowa możliwość, to dodawanie ramek i filtrów, które można doinstalowywać. Snap Touch pozwala również na kręcenie filmów Full HD. Poza tym, posiada on wszystkie zalety swojego uboższego brata, czyli zapis zdjęć na kartach, poręczność oraz papier, który można łatwo przekształcić w naklejkę. Cena to około 900 złotych.

Możliwość komentowania Ranking aparatów do fotografii natychmiastowej została wyłączona