Wielotematyczne

Regulacja brwi krok po kroku! Poradnik

Brwi są w stanie wyeksponować piękno oczu lub dodać spojrzeniu nieopisanej głębi i charakteru. Osiągnąć to można dzięki ich odpowiedniemu wymodelowaniu. To z kolei nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać, jednak przedstawiona regulacja brwi krok po kroku sprawi, że taki proces nie przysporzy nam wielu problemów.

Korzyści z regulacji brwi

Dzięki regulacji brwi uzyskać można zupełnie nowy wygląd twarzy. Takie elegancki brwi sprawią, że kobieca twarz nabierze charakteru i podkreślony zostanie jej naturalny kontur. Dodatkowo mogą one podkreślić codzienny makijaż. Gdy brwi są zrośnięte to daje to efekt postarzenia twarzy i przybiera ona wtedy nieprzyjemny wygląd.

Regulacja brwi krok po kroku

Samo regulowanie nie jest permanentne i należy je regularnie powtarzać. Jak to zrobić? Otóż można się zdecydować na profesjonalny zabieg wykonywany w salonie, który jest stosunkowo niedrogi. Jednak brwi można równie dobrze wyregulować w zaciszu własnego domu i nie będzie nas to nic kosztowało.

Na samym początku należy ustalić jaki kształt chcemy uzyskać. Najlepiej zrobić to po kąpieli, ponieważ wtedy skóra jest rozpulchniona i włosy łatwiej usuwać. Za pomocą ołówka nakreślamy punkt gdzie ołówek będzie się krzyżował z łukiem brwiowym. Następnie należy go przesunąć tak by przecinał zewnętrzny kącik oka i ponownie zaznacza się punkt w miejscu przecięcia z łukiem brwiowym. Takie punkty będą granicą regulacji brwi.

Regulacja brwi krok po kroku wykonywana jest za pomocą pęsety. Te włoski, które znajdują się poza obszarem regulacji można śmiało usunąć. Same brwi można także zwęzić poprzez usunięci włosków znajdujących się na dole. W tym przypadku wskazane jest zachowanie umiaru, ponieważ wąskie kreski nie są już modne. Jeżeli jesteś posiadaczką gęstych brwi to możesz rozpocząć ich usuwanie od dolnej krawędzi, ale taki zabieg wykonuj delikatnie i starannie by nie zaburzyć ich ogólnego kształtu. Podobnie należy postępować z włoskami znajdującymi się na górze. Przeważnie kobiety na pierwszą regulację wybierają się do kosmetyczki, która za nas wyznaczy odpowiedni łuk brwiowy. Później taki zabieg powtarzać możemy samodzielnie.

Możliwość komentowania Regulacja brwi krok po kroku! Poradnik została wyłączona