Wielotematyczne

Skarbnica magii Dolnego Śląska

Bystrzyca Kłodzka to oaza spokoju, a zarazem serce Kotliny Kłodzkiej. Miasteczko liczy około 10 tysięcy stałych mieszkańców i corocznie odwiedzane jest przez tysiące turystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Warto dodać, że miejscowość znajduje się zaledwie 15 kilometrów na północ od granicy czeskiej. Osada jest idealnym miejscem na spokojne spacery w cieniu okazałych zabytków. Bardzo często można natrafić na pozostałości średniowiecznych fortyfikacji, jednak prawdziwą kolebką miejscowej historii jest starówka z okazałym ratuszem. To doskonałe miejsce, aby odpocząć i skosztować specjałów, oferowanych przez liczne restauracje oraz kawiarenki.

Kilka kilometrów od Bystrzycy znajduje się Płock – prawdziwa perła historyczna. To właśnie tutaj znajduje się słynna Podziemna Trasa Turystyczna. Korytarze wiją się pod kłodzką starówką. To wspaniałe miejsce, aby zapoznać się i poczuć magię dawnych lat. W przeniesieniu się w przeszłość pomogą nam z pewnością liczne wystawy multimedialne, które znacznie uatrakcyjniły zwiedzanie. Podczas spaceru można natknąć się na naturalnej wielkości manekiny, a także zajrzeć do dawnych karczm, pracowni, piekarni, katowni, a nawet składu amunicji. Podczas wizyty z pewnością poczujemy mały dreszczyk emocji, za sprawą licznych narzędzi tortur, oraz przerażających odgłosów, dobiegających z głośników.

Bystrzyca Kłodzka i jej okolica stwarzają doskonałe warunki do uprawiania zarówno turystyki pieszej jak i rowerowej. Jednym z najlepszych propozycji wyjazdu będzie odwiedzenie drugiego co do wysokości wodospadu w Sudetach – Wodospadu Wilczki. Z ponad 22 metrów krystalicznie czysta woda z impetem uderza o podłoże skalne, pryskając chłodem na turystów.

Struktura noclegowa i jej rozlokowanie sprzyja aktywnemu, jak i relaksacyjnemu wypoczynku u podnóża Sudetów. Każdy znajdzie tu dla siebie i swojej kieszenie atrakcyjne zakwaterowanie. Jednym z chętniej odwiedzanych obiektów jest „Ośrodek Wypoczynkowy Pod Dębem”, położonym w towarzystwie drzew oraz górskich wzniesień. Pensjonat wznosi się w samym sercu Gór Bystrzyckich. To wspaniałe miejsce, aby zjednoczyć się z naturą, a także spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu z dala od szumu cywilizacyjnego. Oferuje ponad 100 miejsc noclegowych w komfortowo i gustownie urządzonych wnętrzach, a także hotelową restaurację serwującą miejscowe specjały. To prawdziwa skarbnica magii, uroku i piękna Dolnego Śląska.

Możliwość komentowania Skarbnica magii Dolnego Śląska została wyłączona