Wielotematyczne

Sprawdzamy najciekawsze modele okapów kuchennych!

Kuchnia to serce naszego domu. To właśnie tutaj spędzamy większość czasu przygotowując nasze ulubione posiłki czy parząc poranną kawę. Wydawałoby się więc, że jest to pomieszczenie pełne aromatycznych i apatycznych zapachów. Cóż, niestety gotowanie nie zawsze wiąże się z przyjemnymi wonnościami. Smażenie czy przygotowywanie potraw z ryb wiąże się często z powstawaniem przykrego zapachu. Dlatego właśnie w twojej kuchni niezbędny jest okap, który pomoże uporać się z każdą niechcianą wonią. Oto krótka charakterystyka wybranych modeli.

Dzisiaj kuchnia bez okapu jest nie do pomyślenia. Jest to zupełnie niezbędne i podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Urządzenie to oczyszcza powietrze z oparów, jakie powstają w trakcie gotowania. To właśnie okap pozwala nam szybko pozbyć się przykrych zapachów przypalonego jedzenia czy dość „egzotycznego” produktu. Dodatkowo sprawny okap usuwa również z pomieszczenia nadmierną wilgoć oraz może być ciekawym elementem dekoracyjnym. Przyjrzymy się więc temu, co ma do zaoferowania rynek.

Euforia

Jednym z ciekawszych modeli dostępnych na rynku jest Okap Elica FEEL EUPHORIA F/80. Elica to marka, która wniosła wiele świeżości do przestrzeni kuchennej, nawiązując współpracę z projektantami z całego świata. Ten okap nie dość, że jest niezwykle wydajnym urządzeniem, to dodatkowo odznacza się wyjątkowo atrakcyjnym projektem. Jego wyjątkowości polega na zastosowaniu systemu e-motion, który elektronicznie aktywuje pochłanianie i oświetlenie reagując na muśnięcia dużych paneli, umieszczonych w przedniej części urządzenia. Wielkość powierzchni paneli odpowiada ilości pary, jaka ma być usunięta. Górny panel aktywuje oświetlenie LED. Tak więc trzy różne sektory wystają ponad powierzchnię w ten sposób, że odpowiadają oświetlaniu lub zasysaniu. Obsługa tego okapu jest zatem bardzo intuicyjna, stymulująca i interaktywna.

Okap-lampa

Okap Faber F-Light Arkea to świetne połączenie nowoczesnego designu z rozwiązaniem technicznym “Up & Down”. Oryginalność projektu sprawia, że okapy te stają się unikalnym elementem wyposażenie kuchni. Najnowsze trendy projektowania przeplatają się tutaj z zaawansowaną technologią. Świetlista sfera zdobiąca urządzenie może być dominującym elementem dekorującym kuchnię.

Prosta elegancja

Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie prosty minimalizm i funkcjonalność opracowano okap Zephiro E.ion Isola 67. Urządzenie posiada wyciąg szczelinowy z dolnym hartowanym szkłem dostępnym w wersji białej lub czarnej. Oświetlenie LED daje subtelne światło, co jest dodatkową zaletą tego bardzo eleganckiego okapu, który wyposażony jest ponadto w wymienny filtr Top z możliwością mycia. Sterowanie sensorowe odbywa się z czujnikiem „listka”.

Dyskretne działanie

Okap Falmec Aura 120 600 m³/h z pilotem to urządzenie z obudową ze szkła hartowanego, które polecane jest wszystkim tym, którzy preferują rozwiązania mniej rzucające się w oczy. Ten prosty i dyskretny okap posiada wyciąg szczelinowy i sterowanie sensorowe. Zastosowywano tu filtr przeciwtłuszczowy metalowy, który jest wymienny z możliwością mycia oraz filtr Carbon.Zeo dwuskładnikowy, podlegający regeneracji.

Możliwość komentowania Sprawdzamy najciekawsze modele okapów kuchennych! została wyłączona