Wielotematyczne

Szara łazienka – dowiedź się więcej!

Współczesna łazienka może być urządzona na różne sposoby. Jednym z ciekawych propozycji jest kolor szary, który dziś coraz częściej jest wybierany nie tylko jako jeden z akcentów kolorystycznych, ale także znajduje się na meblach, ścianach czy też na podłogach. Tak naprawdę kolor szary, przypomina w dużej mierzę biel. Jest neutralny.

Nie ociepla ani nie ochładza. Nie pobudza ani ani nie wycisza. Przy takiej kolorystyce można więc z całą pewnością w sposób łagodny zaczynać dzień i go kończyć. Biel szczególnie rano może być za ostra i sprawić, że nie będziemy czuć się dobrze. Szarość nawet ta w najjaśniejszym odcieniu nie zadziała w ten sposób.

Szare meble łazienkowe

Meble łazienkowe są nieodzownym elementem każdego wnętrza. To one są w końcu odpowiedzialne za uporządkowanie wnętrza. Stanowią także element dekoracyjny. Na rynku jest teraz tak duży wybór mebli łazienkowych, że można do końca nie wiedzieć na co się zdecydować. Meble łazienkowe bowiem oprócz tego, że mają wyglądać estetycznie, powinny też być przede wszystkim praktyczne. Wybierając je należy zwrócić uwagę na kilka cech, aby jak najdłużej wyglądały jak nowe. Jedną z ważniejszych cech jest wilgocioodporność. Szafki, słupki i komody powinny być zabezpieczone przed negatywnym działaniem wilgoci. W innym razie meble mogą szybko niszczeć i wyglądać mało estetycznie. Dobrej jakości szafki są zabezpieczone przed działaniem wilgoci poprzez specjalistyczne lakiery  lub folie. Jedno i drugie rozwiązanie jest wystarczające a meble, które je posiadają wcale nie muszą kosztować dużo. Nie muszą być wykonane z litego drewna, które do najtańszych nie należy.

Szare meble łazienkowe mogą być wykończone na wysoki połysk, lub matowe. Wszystko w zależności od rodzaju aranżacji. Jaki jedne z nielicznych mogą być łączone z odważnymi aranżacjami ścian. Będą wyglądały ciekawie nawet wtedy, połączymy je z kolorem żółtym, czy zielonym. Tak naprawdę kolor szary jest idealnym tłem do wszystkiego. Do małych łazienek polecane jest wykończenie na wysoki połysk, wtedy światło odbija się od nich a tym samym wnętrze wygląda na większe. Meble, aby korzystało się z nich komfortowo powinny mieć zawiasy, lub prowadnice z systemem samodomykania. Dzięki nim meble są trwalsze a korzystanie z nich jest jeszcze wygodniejsze.Korzystniej jest wybranie mebli od sprawdzonych producentów, którzy od długiego czasu cieszą się dobrymi opiniami.

Szare ściany w łazience

W łazience przyzwyczailiśmy się do tego, że znajdują się na ścianach płytki. Oczywiście rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne. Płytki nie tylko są estetyczne, ale także i niezwykle proste podczas pielęgnacji. Dobrze położone płytki mogą wyglądać tak samo dobrze przez wiele lat. Jednak jak się okazuje, nie jest to jedyna opcja ozdobienia ścian. Coraz popularniejsze są farby, które nadają się do łazienki. Ważna jest ich jakość. Najczęściej stosowane są farby akrylowo – lateksowe. Maluje się nimi w sposób szybki. Farby nie chlapią a także pozwalają ścianie oddychać. Co najważniejsze odporne są na wszelkiego rodzaju chemikalia a także na wilgoć. Na pewno pomalowanie ścian farbą jest korzystne z wielu względów. Taka ściana wygląda estetycznie, a jednocześnie koszt pomalowania jest znacznie niższy, niż gdybyśmy chcieli pokryć całą łazienkę płytkami.  W nowoczesnej łazience coraz częściej maluje się ściany farbami. Takie rozwiązanie pozwala także na szybką zmianę aranżacyjną. W końcu by przemalować ściany nie trzeba skuwać płytek. Farby dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, od jasnego szarego poprzez ciemne odcienie. Malowana ściana jest także niezwykle praktyczna. Przede wszystkim nie posiada fug, które to najczęściej są tymi miejscami, na których gromadzi się brud. W momencie gdy posiadamy niewielką łazienkę warto jest pomalować ją na kolor jasny, gdyż to on sprawi, że będzie wyglądała na większą. W dużych salonach kąpielowych nie ma takiego problemu. Tak naprawdę możemy zdecydować się na taki odcień jaki tylko chcemy. Kolory powinny być dopasowane do wnętrza i jego charakteru. Szarość jest kolorem, który współgra w wieloma innymi. Jest elegancki i często porównywalny do czerni aniżeli do bieli. Do łazienek mogą być wybierane także coraz to modniejsze farby ceramiczne. Posiadają one ceramiczne mikrokuleczki. Pomalowana powierzchnia jest idealnie gładka. Ten rodzaj farb ma lekki połysk. Także będzie tym samym odbijał światło.

Szare wyposażenie łazienki

Aranżując łazienkę musimy dokonać wielu wyborów. Tak samo ważne jak płytki i meble łazienkowe są pozostałe elementy wyposażenia. Należy zdecydować się czy wolimy wannę czy też może kabinę prysznicową, kompakt WC czy miskę podwieszaną oraz to jakie baterie będą najlepsze. Na rynku jest dziś ogromny wybór tych urządzeń. Nie tylko posiadają wiele kształtów, ale też mogą występować w różnych wersjach kolorystycznych. Szare baterie łazienkowe na pewno będą wyróżniały się na tle innych. Kabina prysznicowa z szarymi elementami będzie bez wątpienia nie tylko praktyczna, ale także i elegancka. Mając dużą łazienkę można zdecydować się na wannę wolnostojąca, która będzie szara. Wanny tego typu są coraz bardziej popularne i to właśnie one dziś są synonimem luksusu. Wanna taka pozwala na komfortową kąpiel. Jednocześnie potrafi być ona ozdobą całej łazienki i nadać jej niepowtarzalny charakter.

Jak się okazuje szara łazienka nie musi wcale być nudna. Takie wnętrze prezentuje się nowocześnie i jest alternatywą dla białej aranżacji. Najważniejsze jest jednak to, że taka łazienka może w każdej odsłonie prezentować się inaczej. Kolor szary może być połączony z czarnym, bielą, złotem lub tez odważnymi wariantami kolorystycznymi. Dzięki szarości można w aranżacji użyć nawet kilka barw i przy tym nie przesadzić. Współcześnie szarość jest odbierana jako druga biel i całkiem możliwe, że za jakiś czas całkowicie ją zastąpi. W takiej łazience z całą pewnością można postawić na mocne i odważne akcenty. Kolor szary jest bez wątpienia wyborem osób odważnych ale i jednocześnie poukładanych. I takie właśnie są wnętrza w jakich występuje.

Możliwość komentowania Szara łazienka – dowiedź się więcej! została wyłączona