Wielotematyczne

Tajemnicze i magiczne Bory Tucholskie

Bory Tucholskie to tajemnicza i magiczna kraina, która zachwyci nas swoim pięknem i pozwoli przeżyć naprawdę niezapomniane chwile. Planując wyjazd, konieczne jest zapoznanie się z ofertą, jaką prezentuje nam baza noclegowa.

300 tysięcy hektarów sosnowych lasów z pewnością pozostawi w nas pozytywne wrażenie, a do dyspozycji mamy dodatkowo jeziora i koryta rzeki Brdy oraz Wdy. Podróżując w te rejony, powinniśmy zdawać sobie sprawę z mikroklimatu, który sprzyja zdrowiu, a więc jest dla nas kolejnym powodem, by odwiedzić te strony. Bory Tucholskie to oferta skupiona nad rozlewiskami i składa się przede wszystkim z domków wczasowych, które doskonale sprawdzają się zwłaszcza podczas weekendu majowego i sezonu letniego. Kajaki, rowerki wodne i zwykłe wylegiwanie na plaży to to, na co możemy liczyć, wychodząc zaledwie kilka kroków od domku. Coraz bardziej popularne są tu również żagle i to w każdej postaci, a więc spróbować nie zaszkodzi.

 

Dla lubiących zwiedzanie Bory kryją wiele niespodzianek, które z pewnością pozytywnie wpłyną na nasze odczucia związane z tym pobytem. Jest tu akwedukt z roku 1848, który został zbudowany na wzór tych rzymskich i spełnia podobną rolę. Różnica poziomu wody pomiędzy sąsiadującymi ze sobą akwenami wynosi aż 9 metrów, zaś długość całej budowli to 75 metrów. Jest też piekiełko, miejsce nie tylko tajemnicze, ale i piękne. Znalezienie się na jego terenie nie jest problemem, pod warunkiem, że zaopatrzyliśmy się w mapę. To kraina porośnięta przez oryginalną szatę roślinną. Koryto Brdy wyżłobiło niemal labirynt w tutejszym terenie, a gęstość górnego tarasu leśnego powoduje, ze nie dochodzi tu zbyt wiele światła, przez co atmosfera należy do dosyć specyficznych. Nie możemy zapominać, że to właśnie w tym miejscu znajdziemy 700-letnie dęby, których obwód wynosi ponad 4 metry.

Bory to lasy, woda i przepiękne widoki, które wchodzą w skład wielu rezerwatów przyrody i aż trzech parków krajobrazowych. Zapewnia to przetrwanie tej niezwykłej fauny oraz flory. To miejsce niemal nieskażone ludzką dłonią, a wyjeżdżając w te okolice, pełnymi garściami możemy korzystać z izolacji od społeczeństwa, dla wielu to prawdziwe wybawienie, które determinuje tak liczne powroty i zadowolenie u wszystkich turystów.

Możliwość komentowania Tajemnicze i magiczne Bory Tucholskie została wyłączona