Wielotematyczne

Udane wakacje w Pobierowie

Pobierowo to nadmorska turystyczna miejscowość, której historia rozpoczyna się w średniowieczu. Według najstarszych, zachowanych dokumentów, miejscowość była w posiadaniu rodu von Kleist od czternastego do osiemnastego wieku. Przez większą część istnienia wsi mieszkańcy zajmowali się uprawianiem ziemi, lub łowieniem ryb. W dziewiętnastym wieku piasek zaczął zasypywać tereny uprawne.

Był to jeden z powodów, dla którego wieś zaczęła przeobrażać się w nadmorski kurort. Już na początku dwudziestego wieku, w 1907 roku, zbudowano tu hotel. Od 1939 roku blisko trzy tysiące morgów lasu weszło w posiadanie berlińskiego przedsiębiorcy. Urządził on tutaj działki na sprzedaż pod budowę domków letniskowych. Dzięki temu Pobierowo szybko stało się jednym z najczęściej wybieranych miejsc wypoczynkowych mieszkańców Berlina.

Pobierowo wakacje

Później domki letniskowe wykorzystywano, jako nagrodę dla najbardziej pracowitych robotników. W kolejnych latach powstawały nowe domki, które były własnością zakładów pracy. Przez trzydzieści lat od 1973 roku stacjonowały tu jednostki wojskowe.

Obecnie Pobierowo liczy lekko ponad tysiąc mieszkańców, którzy zajmują się głównie turystyką. Co roku przyjeżdżają tu setki wczasowiczów z kraju i zza granicy. Miejscowość może pochwalić się dobrym położeniem, przyrodą, zabytkami, jak i również nowoczesnymi atrakcjami. Jedną z nich jest wybudowany w 2007 roku skatepark.

Nowoczesny obiekt ma wymiary 25×38 metrów i znajduje się na ulicy Moniuszki. Urządzono tu funbox, quarterpipe, niskie rampy, grindbox i piramidę. Obiekt jest bezpłatny. Można z niego korzystać w godzinach 10-20. Miejsce to jest również popularne wśród mieszkańców. Zwłaszcza młodzież lubi spędzać tam czas.

Poza atrakcjami turystycznymi, we wsi znajduje się solidna baza noclegowa. Tuz naprzeciwko skateparku urządzono pole kempingowe. Po drugiej stronie, w odległości kilkudziesięciu metrów znajdują się ośrodki: KALA i Kaja. Nieco dalej od centrum umieszczono dwa kolejne pensjonaty: U Marioli i Bajkowy Las. Po drugiej stronie wsi, zaledwie dwieście metrów od plaży znajdują się kolejne ośrodki. Są to Puerto Banus Spa Resort, Sternik, Perła, Amber, Gryf i Wy&Spa. Bogactwo bazy noclegowej pozwala na szeroki wybór. Każdy powinien znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę zarówno pod względem lokalizacji jak i ceny.

Możliwość komentowania Udane wakacje w Pobierowie została wyłączona