Wielotematyczne

Wakacje w województwie Świętokrzyskim!

Województwo Świętokrzyskie to jedno z najmniejszych województwo w Polsce. Niektórzy zastanawiają się głośno, czy jego istnienie ma w ogóle sens i nie należałoby go podzielić po między sąsiadujące województwa.

Bezrobocie jest wysokie, zatem mieszkańcy wyjeżdżają do Krakowa, Rzeszowa, Lublina czy Warszawy w poszukiwaniu pracy. Władze województwa ciągle szukają sposobu na promocję województwa. Mimo, że na jego terenie znajdują się Góry Świętokrzyskie, niewielu wybiera je, aby spędzić tam urlop. Sami mieszkańcy, którzy kochają swoją ziemię i nie chcą stamtąd wyjeżdżać, szukają sposobu, aby zachęcić turystów do odwiedzenia województwa świętokrzyskiego.
Tereny są górzyste, zatem trudno jest uprawiać ziemię. Nie ma rozwiniętego przemysłu, zatem jedyną szansą na rozwój jest turystyka. Powstał Park w Bałtowie. Przyciąga on wycieczki z różnych części kraju , przede wszystkim z sąsiednich województw. Dzieci mogą tam spędzić cały dzień: poznać historie o dinozaurach i wziąć udział w licznych zabawach na świeżym powietrzu.

Możliwość komentowania Wakacje w województwie Świętokrzyskim! została wyłączona