Wielotematyczne

Co warto zobaczyć w Krasnobrodzie?

Podróże po Polsce mogą być bardzo niezwykłe, a to ze względu na fakt, że na terenie naszego kraju nie brakuje miejscowości wyjątkowo malowniczych i pełnych atrakcji turystycznych. Jednym z takich miejsc jest leżący w województwie lubelskim Krasnobród. To miejscowość położona tuż przy Roztoczańskim Parku Narodowym, co sprawia, że nie brak tam nie tylko pięknych krajobrazów, ale także licznych ścieżek rowerowych. Warto wiedzieć, że Krasnobród jest atrakcyjny turystycznie także zimą, bowiem w tym czasie można aktywnie wypocząć na znajdującym się tam stoku.

Większość osób wybiera na urlop właśnie Krasnobród, przede wszystkim ze względu na fakt, że znajduje się tam zalew, który w sezonie wakacyjnym jest wymarzonym miejscem na zażywanie kąpieli, pływanie rowerkiem wodnym lub kajakiem (sprzęt można wypożyczyć w miejscowej wypożyczalni sprzętu wodnego), a także dlatego, że znajduje się tam ładna, piaszczysta plaża, na której można się opalać lub grać w piłkę plażową. Jednak to nie wszystko, co Krasnobród może zaoferować wczasowiczom. Podczas pobytu w tym miasteczku dobrze wybrać się na wycieczkę po okolicy – miejscowość znajduje się obok Roztoczańskiego Parku Narodowego, w którym nie brakuje licznych tras turystycznych, zarówno tych rowerowych, jak również pieszych. Ponadto na terenie samego Krasnobrodu można zwiedzić interesujące miejsca. Do najważniejszych z nich z pewnością należy zaliczyć Sanktuarium Maryjne, które powstało w XVII wieku. Zwiedzając to miejsce warto poświęcić chwilę i przyjrzeć się zabytkowym obiektom, do których zaliczyć można między innymi XVII-wieczną chrzcielnicę oraz ołtarze – główny oraz mniejsze boczne. W sezonie zimowym również nie sposób się nudzić w tej miejscowości. Na terenie Krasnobrodu powstał wyciąg narciarski, z którego chętnie korzystają mieszkańcy Krasnobrodu oraz turyści. Jest on oświetlony, dzięki czemu można na nim szusować nawet w godzinach wieczornych.

Krasnobród jest miejscem, które przyciąga całe rzesze turystów nie tylko ze względu na piękne otoczenie, ale także zabytkowe miejsca, które się tam znajdują. Każdy, kto ma ochotę poznać to miejsce, powinien odpowiednio wcześniej poszukać kwatery – baza noclegowa miejscowości jest rozległa, można wynająć pokój w ośrodku wczasowym czy też prywatnej kwaterze. Można wyszukać przez spis np. Krasnobród, interesujące oferty w różnych cenach.

Możliwość komentowania Co warto zobaczyć w Krasnobrodzie? została wyłączona