Wielotematyczne

Węgorzewo i historia tego miejsca

Polska jest krajem który może pochwalić się bardzo bujną historią. Warto więc zastanowić się, czy czasem wyjazd wakacyjny nie może być dla nas nie tylko odpoczynkiem, ale również może okazać się doskonałym okresem przynoszącym nam bardzo dużą wiedzę. Przez te wszystkie lata, bardzo dużo ciekawych miejsc pojawiło się w rejonie mazur, więc zastanówmy się, co będziemy mogli zobaczyć w takim miejscu jak Węgorzewo.

 

Kilka słów o Węgorzewie

Przede wszystkim jest to niewielkie miasto, posiadające prawa miejskie od roku 1571, więc jest to jakby nie patrzeć, bardzo długi okres. Nie oznacza to wcale, że wcześniej to miejsce nie odbiło się szeroko na kartach historii. Już nawet w roku 1335 Krzyżacy zbudowali w tym miejscu drewniany zamek, który został spalony dosłownie równo 30 lat później, został on oczywiście odbudowany w tym samym miejscu. Kilkukrotnie oczywiście był niszczony i odbudowywany, a nawet znajdowało się w nim więzienie razem z sądem, obecnie może go obejrzeć każdy turysta. Jest to w pełni obowiązkowy punkt do zwiedzenia w Węgorzewie.

Kolejnym ciekawym miejscem może być kościół Św. Piotra i Pawła, który pochodzi z lat 1605-1611. Jeśli przykładowo planujemy chociażby wycieczkę szkolną, warto żeby również posiadała ona taki aspekt edukacyjny, a o wiele lepiej czerpie się naukę z oglądania takich miejsc na żywo, niż podczas korzystania z samych książek. Baza noclegowa Węgorzewa również powinna zaspokoić nasze potrzeby, podczas organizowania takich wyjazdów, proponuje bowiem tani nocleg w wielu ośrodkach. Skoro baza noclegowa jest dla nas dostępna, mamy pewność, że znajdziemy tutaj dużo ciekawych atrakcji, to czego jeszcze nam brakuje żeby podjąć decyzję na temat wyjazdu? Nie powinniśmy długo się zastanawiać, w końcu może to okazać się dla nas świetnym pomysłem.

Możliwość komentowania Węgorzewo i historia tego miejsca została wyłączona