Wielotematyczne

Jak wybrać odpowiednią zmywarkę?

Każdy dom i rodzina posiada swoje indywidualne potrzeby a jedną z nich jest na pewno odpowiednia zmywarka. Sprzęt ten pomaga nam szybko uporać się ze stertą brudnych naczyń bez konieczności stania przy zlewie. Rynek oferuje nam szeroki wybór najróżniejszych modeli, oto krótka charakterystyka wybranych urządzeń.

Duża, mała, wolnostojąca, w zabudowie, prosta, designerska. Jeśli chodzi o zmywarki, to każdy znajdzie coś właściwego dla jego gustu. Pamiętaj jednak, że przed wyborem urządzenia warto zastanowić się jaka maszyna jest ci potrzebna, ponieważ od tego w dużej mierze zależy oszczędność energii elektrycznej. Jedna osoba nie musi bowiem używać dużej zmywarki, przeznaczonej dla 6 osobowej rodziny.

Zmywanie w latach 50

Zmywarka nie musi być nudna! Wiedzieli o tym projektanci wolnostojącej zmywarki BLV2VE-2 firmy Smeg, stylizowanej na lata 50. Jej retro wygląd nada tonu twojej kuchni, sprawiając, że będzie wyglądać przytulnie i ciepło. Urządzenie posiada 9 programów – spłukiwanie, delikatny, ECO, Auto 60-70 stopni, Super i programy szybkie takie jak speed 27 minut, szybki ECO, normalny szybki oraz Forte&Veloce. Dodatkowym atutem tej zmywarki jest oszczędność energii z opcją EnerSave A+++.

Rodzina XXL

Duża rodzina potrzebuje dużej zmywarki. W tej roli świetnie sprawdzi się produkt firmy Fulgor Milano – zmywarka do zabudowy FDW 9016, której ładowność wynosi aż 16 kompletów naczyń! Urządzenie sterowanie jest elektronicznie i wyposażone jest w System Aqua 10, co znaczy, że posiada więcej dysz wodnych typu spray, które skutecznie umyją wszystkie naczynia oraz patelnie.

Warto przede wszystkim podkreślić, że zmywarka ta używa aż 16 programów między innymi program automatyczny, super suszenie (który nie dość, że osiąga doskonałe wyniki suszenia dla małych szklanek i talerzy to również oszczędza energię). System koszy iVario z uchwytami pozwoli ci wygodnie i prawidłowo rozmieścić naczynia oraz maksymalnie wykorzystać przestrzeń dla naczyń o nietypowych rozmiarach. Równie ciekawą opcją jest sensor załadunku, który umożliwia dostosowanie do obciążenia poprzez ustawienie temperatury i odpowiedniej ilości wody, niezbędnej do umycia załadowanych naczyń.

Wolnostojące zmywanie

Elegancka zmywarka wcale nie musi być w zabudowie. Dla zwolenników wolnostojących zmywarek proponujemy urządzenie LSA6439X2 marki Smeg o szerokości 60 cm. Ukryty panel sterowania wykonano ze stali nierdzewnej tak jak drzwi, które dodatkowo wyposażono w powłokę zapobiegającą powstawaniu mało estetycznych odcisków palców. Zmywarka ta posiada ładowność aż do 13 kompletów naczyń.

Dla mniej wymagających

Jeśli twoje domostwo nie liczy wielu mieszkańców warto nabyć mniejszą zmywarkę, taką jak model STA4525 marki Smeg o szerokości 45 cm i ładowności do 10 kompletów naczyń.

Możliwość komentowania Jak wybrać odpowiednią zmywarkę? została wyłączona