Wielotematyczne

Na co zwracać uwagę przy wyborze alkomatu?

Nie każdy kierowca wie, że analizując zawartość alkoholu we krwi, niektóre urządzenia mogą działać nie dość precyzyjnie w zależności od zastosowanego systemu pomiaru. Dlatego więc, przed nabyciem alkomatu warto zastanowić się, jak często i przez ile osób będzie on używany.

Każdy kierujący pojazdem powinien bezwzględnie uważać na bezpieczeństwo na drodze, a jeżdżenie pod wpływem jest jednym z najgorszych możliwych przekroczeń. Jednak trzeba przyznać, że każdemu z nas zdarza się spotkać z przyjaciółmi przy kufelku piwa czy lampce wina. Oczywiście akt ten sam w sobie nie zasługuje na potępienie, o ile nie wsiadamy potem za kółko. Problem pojawia się jeśli kolejnego dnia będziesz chciał prowadzić auto. Wówczas najlepiej skontrolować się alkomatem, tylko jak skutecznie wybrać odpowiednie urządzenie?

Przestrzegaj reguł

Aktualnie na rynku możesz napotkać zalew urządzeń pomiarowych, które reklamowane są jako najskuteczniejsze a przy tym wyjątkowe tanie. Pamiętaj jednak, żeby nie nabierać się na tego rodzaj obietnice, ponieważ te dwie cechy w tym wypadku zwyczajnie się nie łączą. Owszem w sklepach są dostępne alkomaty jednorazowe, dające ogólne pojęcie o twoim stanie, jednak możesz użyć ich tylko i wyłącznie raz. Są też nie drogie alkomaty półprzewodnikowe, jednak one też mają wysoki błąd pomiaru i do tego szybko się rozkalibrowują, także już po kilku miesiącach użytkowania, będą kompletnie niemiarodajne. Dobry jakościowo alkomat musi więc trochę kosztować. Wiąże się to z faktem, że wykorzystuje się w nim bardziej zaawansowaną technologię. Warto również przemyśleć to jak często będziesz musiał korzystać z detektora – jeśli od czasu do czasu możesz korzystać z tańszych opcji, jeśli zaś regularnie chadzasz na spotkania towarzyskie, spożywając przy tym alkohol, lepiej zainwestować w solidny sprzęt, służący wiernie przez lata.

Kupowanie alkomatu?

Najistotniejszą zasadą jest tu wskazówka, aby alkomaty wybierać spośród znanych i cenionych producentów jak ALKOHIT, których jakość i działanie są sprawdzone przez rzesze zadowolonych użytkowników. Zakupu najlepiej dokonać na stronie producenta, ponieważ w ten sposób będziesz miał możliwość, aby spokojnie zapoznać się z kompletną ofertę i porównać różne detektory. Decyzję będziesz mógł podjąć po gruntownej analizie. Miej na uwadze, aby nie kierować się podejrzanymi promocjami w sklepach, ponieważ świadczą one najczęściej o niskiej jakości detektora. Alkomaty jednorazowe z kolei kupisz na stacjach benzynowych i sklepach z alkoholem, jednak używaj ich tylko wówczas, gdy w zasięgu ręki zabraknie ci porządnego urządzenia.

Możliwość komentowania Na co zwracać uwagę przy wyborze alkomatu? została wyłączona